بنر

بنر
از بلک فرایدی تا سایبرماندی
چهارشنبه ، 8 آذر 1396 ، 13:57

 

سایبر ماندی چیست؟ – این روز اولین دوشنبه‌ی بعد از روز شکرگزاری در آمریکاست و اولین بار در ۲۸ نوامبر ۲۰۰۵ توسط سایت Shop.org به عنوان روز خرید آنلاین پایه‌گذاری شد.

 

عنوان Cyber Monday یا دوشنبه سایبری به‌وسیله‌ی «الن دیویس» (Ellen Davis) در طول تعطیلات سال ۲۰۰۵ ابداع شد. البته به گفته‌ی «اسکات سیلورمن» (Scott Silverman) مدیر سایت Shop.org این عبارت در واقع در پی تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۴ انجام شد انتخاب شد. در جریان آن تحقیقات، اولین روز کاری پس از روز شکرگذاری به عنوان روزی که بیشترین خرید آنلاین در سال می‌تواند اتفاق بیفتد برگزیده شد.

 

در آن تحقیقات مشخص شد کارکنانی که در طول تعطیلات از اینترنت دور بوده‌اند در اولین روز کاری پس از تعطیلات در دفتر کارشان و با اینترنت پر سرعت فرصت خوبی برای انجام خرید‌های اینترنتی‌شان دارند. cyber-monday-web طی یازده سال اخیر، میزان فروش آنلاین در دوشنبه سایبری محصولات هر سال با رشد ۵ تا ۲۲ درصدی روبرو شده و هیچ‌گاه رشد صفر یا منفی به خود ندیده است. فروش آنلاین محصولات طی بازه تخفیف‌های مرتبط با دوشنبه‌ی سایبری در سال ۲۰۱۴ حدود ۲٫۰۳۸ میلیارد دلار بوده که طی سال ۲۰۱۵ و سال جاری به ترتیب به ۲٫۲۸۰ و ۳٫۴۵۰ میلیارد دلار رسیده است.

با وجود اینکه این روز در آمریکا و برای شهروندان آمریکایی پایه‌گذاری شد، طی سال‌های اخیر در سایر کشورها هم رواج یافته و همین روز یا روزهای نزدیک به آن در تقویم‌شان به عنوان ایامی مناسب برای فروشندگان و خریداران آنلاین محصولات مختلف در نظر گرفته می‌شود. شهروندان کشورهایی همچون شیلی، هند، کانادا، آرژانتین، ژاپن، کلمبیا، سوئد، پرتغال، رومانی،‌بریتانیا، هلند، فرانسه،‌ آلمان، نیوزلند و استرالیا این روز را بهانه‌ای برای افزایش خرید آنلاین محصولات کرده‌اند و فروشندگان آنلاین محصولات هم در همین راستا اقدام به عرضه محصولات خود با تخفیف‌های خاص می‌کنند.

 

چند سالی‌ست که حتی در کشور ما هم این روز توسط فروشگاه‌های اینترنتی تبدیل به روزی برای در نظر گرفتن تخفیف‌های ویژه و ارایه به مشتریان شده است.

 

► چه زمانی استارت آپ ها باید روی برندسازی سرمایه گذاری کنند
گزارش عملکرد 100 روزه روحانی ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 724 مهمان آنلاین داریم