بنر

بنر
استخدام کارمند جدید در دانشگاه آزاد اسلامی ممنوع می‌شود
دوشنبه ، 13 آذر 1396 ، 11:52

 

 

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از فرهیختگان، هر روز برگ جدیدی از تخلفات‌ مالی مدیران دولت گذشته رو می‌شود و گذشته از آن بسیاری از ابلاغیه‌ها و  اقدامات اداری آن دوره همچنان دامان‌گیر مدیران امروز می‌شود.

هر روز برگ جدیدی از تخلفات‌ مالی مدیران دولت گذشته رو می‌شود و گذشته از آن بسیاری از ابلاغیه‌ها و  اقدامات اداری آن دوره همچنان دامان‌گیر مدیران امروز می‌شود. استخدام بی‌رویه در دولت گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی را نیز با مشکلاتی روبه‌رو کرده است، به‌طوری که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تعداد کارمندان در دانشگاه آزاد اسلامی، آن را رقمی بالا و حاصل ورود اتوبوسی در دولت گذشته و مایه نگرانی جدی می‌داند. او بارها بر زیاد بودن تعداد کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرده و گفته است با توجه به «آی‌تی‌بیس» شدن تمام واحدها دیگر نیازی به این تعداد کارمند وجود ندارد. او در جلسات هیات‌های امنای استانی که دی ماه برگزار شد، بیش از همیشه بر این موضوع تاکید کرد زیرا معتقد است که در هیچ نهاد و سازمانی این تعداد کارمند قابل‌قبول نیست. حالا باید راهکاری در پیش گرفته شود تا این نگرانی رفع شود.
معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی، ممنوعیت استخدام جدید کارمند در دانشگاه یا امکان بازخرید داوطلبانه آنها را به‌عنوان راهکاری برای حل این معضل می‌داند. محمد ابریشمی‌نیا، خبر داده است که در دانشگاه آزاد اسلامی استخدام نیروهای جدید ممنوع خواهد شد.
ابریشمی‌نیا که در دهمین گردهمایی روسا و معاونان اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی (استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان) در واحد زنجان صحبت می‌کرد، ساماندهی نیـــــروی انســــانی را از اولویت‌های دانشگاه دانست و البته برای آن راهکار نیز ارائه داد. او جابه‌جایی کارکنان میان واحدها را یکی از مکانیسم‌هایی می‌داند که واحد‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. البته او می‌گوید مشوق‌هایی مانند اعطای وام با نرخ بهره پایین و ارائه تفاوت تطبیق به کارکنان برای ایجاد ‌انگیزه در جابه‌جایی میان واحدها نیز می‌تواند در رفع این مشکل کمک‌رسان باشد.
او به امکان بازخریدی داوطلبانه برای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی هم اشاره کرد و گفت: «دومین راهکار امکان بازخریدی داوطلبانه است اما اگر این کار به صورت هدفمند انجام نشود، واحدها در آینده نزدیک با مشکل روبه‌رو می‌شوند چراکه ممکن است برخی نیروهای متخصص از این طریق از بدنه دانشگاه جدا شوند.»
معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی در توضیح گفته‌های خود گفت: «به همین خاطر این اختیار به روسای واحدها و نمایندگان تام‌الاختیار داده شده تا براساس نیاز واحد، با درخواست افراد برای بازخریدی کارکنان موافقت کنند.»
ابریشمی‌نیا بازنشستگی پیش از موعد را هم یکی دیگر از راهکارهای موثر برای ساماندهی نیروی انسانی واحدها دانست و خبر داد: «با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، رایزنی‌هایی انجام شده است تا مجوز لازم برای این موضوع اخذ شود.»
او تاکید کرد: «طبق بخشنامه صادره از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هیچ یک از واحدها پس از تاریخ اول مهر 92 حق استخدام و به کارگیری نیروهای جدید را ندارند.»
ابریشمی‌نیا برون‌سپاری امور به نیروهای شرکتی را هم از دیگر از راهکارها می‌داند.
او تاکید کرد واحدها توجه داشته باشند شرکت‌هایی را انتخاب کنند که از استانداردهای بالا برخوردار بوده و همچنین ناظرانی را برای بررسی عملکرد آنها نیز انتخاب کنند.

 

► ارسال پیامک تبلیغاتی از سرشماره اپراتورهای موبایل ممنوع شد
۵ رویداد مهم اقتصادی هفته آینده از نگاه اینوستینگ ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 759 مهمان آنلاین داریم