بنر

بنر
«ژن خوب» چقدر می تواند موثر باشد؟
يكشنبه ، 19 آذر 1396 ، 13:06

به گزارش بانکی دات آی آر با توجه به آمارهای منتشر شده از مرکز آمار کشور، نرخ بیکاری جمعیت تحصیلکرده ایران از مرز 20 درصد نیز گذشته است و در حال حاضر حدود یک میلیون و سیصدهزار نفر از جمعیت فارغ التحصیل کشور فاقد کار هستند. این در حالی است که فرزندان چند تن از مقامات کشور به واسطه جایگاه پدرشان صاحب چندین شغل شده اند. در ادامه با چند تن از این افراد آشنا می شویم.

 

حمیدرضا عارف:

پس از اظهارات پسر محمدرضا عارف که ژن خوب را عامل مدیر شدن خود دانست، موجی از واکنش‌ها به این سخنان در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد. حمیدرضا عارف که اکنون 39 سال دارد، از سال ۸۰ تا به امروز حداقل ۴ شرکت اقتصادی راه‌اندازی کرده‌ که درحال حاضر نیز فعال هستند. او در سال ۲۰۰۴ شرکت ام. تی. ان (MTN) آفریقای جنوبی را که در ایران توانست اولین اپراتور خصوصی تلفن همراه کشور (ایرانسل) را راه‌اندازی کند به ایران آورد.

 

علی رضایی میرقائد:

علی رضایی میرقائد، پسر محسن رضایی میرقائد  که در حال حاضر 36 سال سن دارد به عنوان معاون پژوهش، اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول فعالیت است.

 

فاطمه صالحی:

فاطمه صالحی، دختر امیر سرلشکر صالحی فرمانده سابق ارتش جمهوری اسلامی، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه الزهرا و متولد 1367 است. وی درحال حاضر به‌عنوان نماینده آی. ‌سی. ‌سی در اتاق بازرگانی از سوی بانک حکمت ایرانیان وابسته به ارتش، معاون توسعه و مدیریت بیمه حکمت صبا و مشاور عالی مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان مشغول به کار است. از دیگر سمت های فاطمه صالحی می توان به ریاست ستاد اقتصاد مقاوتی، تولید- اشتغال بانک و بیمه حکمت اشاره کرد.

 

امیر بهمنی:

امیر بهمنی، فرزند محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی دولت احمدی‌نژاد با 35 سال سن و بدون هیچگونه سابقه مدیریت شهری به یکباره شهردار شهر هشتگرد شد.

 

زهیر مطهری:

زهیر مطهری، نوه آیت‌ا... مطهری و فرزند مجتبی مطهری نیز در روزهای گذشته طی حکمی از سوی حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد به سمت سرپرست اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی منصوب شد. او نیز یکی دیگر از مدیران دهه شصتی معروف است.

 

کمیل لاهوتی:

کمیل لاهوتی، فرزند ارشد مهرداد بائوج لاهوتی نماینده حوزه انتخابیه لنگرود در دوره هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی نیز در روزهای اخیر شهردار چاف و چمخاله شد. البته لاهوتی‌ها به صورت خانوادگی ژن خوب دارند و به موفقیت رسیده‌اند، زیرا فریبرز لاهوتی شهردار کومله، حسین لاهوتی شهردار کلاچای، جمشید لاهوتی، رئیس آموزش وپرورش لنگرود و فرهاد لاهوتی مشاور فرماندار لنگرود شده‌اند.

 

فرشاد عباسی:

شورای شهر گیوی هم در اقدامی فرشاد عباسی، ۲۸ ساله و پسر معاون استاندار و رئیس ستاد روحانی در استان اردبیل را به‌عنوان شهردار این شهر انتخاب کرد. این در حالی است که او سابقه هیچ گونه مسئولیت و مدیریت اجرایی و دولتی یا غیردولتی نداشته است. فرشاد عباسی متولد ۱۳۶۸ با مدرک تحصیلی کارشناسی‌ارشد مهندسی عمران فرزند اقبال عباسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل است که پیش از این به شغل پیمانکاری مشغول بوده و هم‌اکنون مورد تایید شوراهای اسلامی شهر گیوی برای تکیه بر مسند شهرداری این شهر است.

 

► تجمع سپرده‌گذاران موسسات مالی و بازنشستگان مقابل مجلس
قیمت خرید غیبت سربازی در بودجه سال ۹۷ ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 776 مهمان آنلاین داریم