بنر

دکتر روحانی در صحن مجلس: سازمان هدفمندی یارانه‌ها تبدیل به صندوق رفاه امید می شود / حرکت بسیار پرشتاب اشتغال در سال آینده
سه شنبه ، 21 آذر 1396 ، 12:40
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی دکترحسن روحانی  امروز در جلسه تقدیم لایحه بودجه سال ۹۷ به مجلس اظهار کرد: امیدواریم تا آغاز دهه فجر و ۱۲ بهمن، لایحه بودجه به صورت قانون در اختیار دولت قرار بگیرد.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: تمام وعده‌هایی که دولت به مردم داده و در ایام انتخابات مورد مطالبه بوده که شامل اشتغال، رشد اقتصادی، رفع فقر، کاهش نابرابری‌ها و تحرک در طرح‌های اصلی و مهم و حضور بخش خصوصی در اقتصاد بوده، در این لایحه به خوبی مشاهده می‌شود.
وی با بیان اینکه در تبصره‌های ۱۴، ۱۸ و ۱۹ لایحه بودجه ۹۷ شاهد یک تحول بزرگ خواهید بود، ادامه داد: دولت روند جدیدی را آغاز کرده و در سال‌های بعد نیز ادامه خواهد داد.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: پایه اصلی بودجه امسال، شفافیت است و پرداخت اعتبار به دستگاه‌ها بر مبنای عملکرد سه ماهه آنها صورت می‌گیرد . اگر این رویه بودجه‌ای ادامه یابد، شاید این دولت بتواند کشور را به گونه‌ای اداره کند، اما دولت بعد نمی‌تواند کشور را اداره کند.  در دولت یازدهم تلاش ما ایجاد یک آرامش و ثبات اقتصادی بود و می‌خواستیم این قطار بر روی ریل قرار بگیرد.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال‌های گذشته از آغاز نگران رشد بودیم، چرا که در گذشته با رشد منفی مواجه بودیم. تلاش ما این بود که اقتصاد دارای رشد، تورمش قابل مهار و اشتغال قابل قبول داشته باشد و صندوق‌های بازنشستگی در مسیر درست خود قرار بگیرد و بودجه‌ریزی ما علمی، عملیاتی و با شفافیت نظارت باشد.
دکترروحانی افزود: اگر بخواهم بودجه امسال را در یک جمله خلاصه کنم، «بودجه سال ۹۷، بودجه‌ای بر مبنای اشتغال فراگیر و بر مبنای رفع فقر و ایجاد عدالت خواهد بود». شرایط ما در گذشته به گونه‌ای بود که دولت می‌بایست مسیر اقتصاد را در مسیر رشد و توسعه قرار بدهد. به جز سال ۹۲، ما در تمام دولت یازدهم، رشد مثبت داشتیم.
وی رشد اقتصادی سالانه بالای پنج درصدرا هدف گذاری دولت دوازدهم عنوان کرد و یاد آورشد :  البته در این زمینه باید تلاش و سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام شود.
رئیس جمهور کشورمان با اشاره به مسئله اشتغال تصریح کرد: مشکل بزرگی در اشتغال پیش‌روی ماست و در زمان انتخابات، یکی از خواسته‌های اصلی مردم، اشتغال بود. همه کاندیداها هم به مردم وعده اشتغال می‌دادند و می‌گفتند که ما رقم اشتغال را سرعت می‌دهیم.
دکترروحانی  اظهار داشت: در دو فصل آغازین امسال نسبت به سال گذشته اشتغال خالص ما ۷۵۰ هزار است که رقم بسیار خوبی است. البته این اشتغال با رقم نیروهای فعال در بازار کار فاصله دارد اما پیش‌بینی ما این است که در سال آینده نیروهای فعال برای بازار کار حدود ۸۴۰ هزار نفر باشد.  ما باید حرکت بزرگی را برای اشتغال داشته باشیم. در لایحه بودجه امسال یک مسئله مهم، اشتغال است و شما می‌بینید که ما با درآمدی که پیش‌بینی کرده‌ایم و با اهرم کردن این درآمد برای استفاده از صندوق توسعه ملی و همچنین تسهیلات بانک‌ها، این سه با هم رقم بزرگی را برای اشتغال در اختیار ما قرار می‌دهد. دکترروحانی با بیان اینکه ما تجربه بدی در اشتغال داشته‌ایم، گفت: هر دولتی که می‌خواست وارد موضوع اشتغال شود و وامی را تقسیم کرد، به نتیجه مثبت نرسید. تلاش ما برای اشتغال این است که تسهیلات بانکی را در امور خاص و ویژه کاهش بدهیم.

حرکت بسیار پرشتاب در اشتغال

دکترروحانی ادامه داد: در برخی موارد، وظیفه‌ای که کارفرما برای پرداخت بیمه دارد، ما باید آن را متقبل شویم تا شاهد حرکت ارزشمند در بخش اشتغال باشیم. اگر لایحه پیشنهادی دولت در مجلس به همین صورتی که ما پیشنهاد دادیم به تصویب برسد، من به ملت اعلام می‌کنم که در سال آینده شاهد حرکت بسیار پرشتاب در اشتغال خواهیم بود. اینکه من خواهش می‌کنم بودجه را تا تاریخ ۱۲ بهمن به دولت بازگردانید، به خاطر این است که امسال برای تدوین آئین‌نامه‌های این بودجه، نیاز به زمان بیشتر داریم. در بخش اشتغال موارد خاصی، بیشتر مورد نظرمان است.
رئیس جمهور  در ادامه با اشاره به صنعت مسکن افزود: صنعت مسکن می‌تواند در اشتغال پیشتاز باشد. این صنعت صدها شغل در کنار خود به دنبال دارد. در سال‌های گذشته با وجود مثبت بودن رشد پولی کشور، رشد در بخش مسکن منفی بود. از زمستان پارسال این حرکت اصلاح شد و به سمت رشد مثبت در مسکن رفتیم.
اشتغال و رفع فقرمطلق، محور اصلی بودجه ۹۷
دکترروحانی گفت: اولین ویژگی بودجه سال ۹۷، بحث اشتغال است که مهمترین نکته ای است که در این بودجه قرار داده ایم و دولت به مردم اعلام می کند که ما سال آینده با تجهیز این منابع می توانیم حرکت بزرگی را در اشتغال ایجاد کنیم.
رئیس جمهور ادامه داد: مسئله رفع فقر مطلق هم در بودجه لحاظ شده است و در تبصره ۱۴ بودجه اساساً برای این است که ما بتوانیم به هدف رفع فقر مطلق برسیم. ما برای اولین بار یک قدم بسیار مهم و بزرگ برای استانداردسازی زندگی مردم در بخش اقشار ضعیف در سال آینده برخواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اولین قدم هایی را که می تواند وعده هایی که به مردم داده ایم را محقق کند، در این بودجه لحاظ شده است. رفع فقر مطلق از بودجه ۹۷ آغاز می شود. همه شما و ما نگران فقرا در جامعه هستیم و حق هم داریم چرا که می بینیم اقشاری در این کشور وضعیت خوبی برای زندگی ندارند.
دکترروحانی با بیان اینکه اشتغال و رفع فقر، محور اصلی بودجه ۹۷ است، افزود: رفع فقر مطلق از بودجه ۹۷ آغاز می شود؛ حداقل استاندارد مناسب برای زندگی مردم از سال آینده تعریف و در برخی استانها آزمایشی آغاز می شود و در این مسیر نظام تامین اجتماعی را سال آینده به طور گسترده آغاز می کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به طرح تحول سلامت در بودجه سال ۹۷ عنوان کرد: در بودجه سال آینده طرح تحول سلامت مورد توجه جدی خواهد بود.
سازمان هدفمندی یارانه ها تبدیل به صندوق رفاه امید می شود
دکترروحانی با بیان اینکه سازمان هدفمندی یارانه ها تبدیل به صندوق رفاه امید می شود، گفت: شرایط جدید برای یارانه جدید به وجود می آید. باید همدیگر را یاری تا نیازهای مردم را براورده کنیم.   هر آنچه برای تبصره ۱۴ بدست می آوریم یا برای رفع فقر مطلق و یا برای بخش سلامت هزینه می کنیم.

► اشتباه میلیاردی عجیب در لایحه بودجه
دکتر روحانی 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 653 مهمان آنلاین داریم
بنر