بنر

شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات نهادهای غیرمجاز تشکیل می شود
چهارشنبه ، 22 آذر 1396 ، 08:28
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در یک هزار و دویست و چهل و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار، گزارش اقدامات انجام‌شده توسط این بانک بر اساس مصوبه سران محترم و نمايندگان منتخب محترم سه قوه درخصوص آخرين وضعيت تعاوني‌هاي غيرمجاز فرشتگان، افضل توس، وحدت، البرز ايرانيان و ثامن‌الحجج ارائه شد و شورا ضمن قدرداني از عملکرد بانک مرکزي، به پيگيري شناسایی دارایی هایی که در این تعاونی ها از محل منابع سپرده گذاران تهیه شده یا مورد سوءاستفاده قرار گرفته با هدف تامین حداکثری منافع سپرده گذاران، تا ساماندهي نهايي موضوع تأکيد کرد.

 

همچنین براساس مصوبات این جلسه، حادثه‌ديدگان آتش‌سوزي ساختمان پلاسکو دارای چک برگشتي به مدت دو سال از محدوديت‌هاي دستورالعمل حساب جاري برای دريافت دسته چک جديد، مستثنی شدند. این افراد توسط اتاق اصناف ايران به شوراي هماهنگي بانک‌ها و در نهايت به بانک‌هاي عامل مربوط معرفي خواهند شد. بديهي است چک‌هاي برگشتي مربوط به دسته‌چک‌هاي جديد صادره مشمول اين حکم نمی‌باشد.

 

شوراي پول و اعتبار در مصوبه دیگر خود مقرر کرد؛ ورود و صدور پول رايج کشور توسط هر مسافر - اعم از اتباع ايراني و يا اتباع خارجي- حداکثر تا مبلغ پنجاه ميليون ريال بلامانع است و در صورت عدم رعايت این سقف، با متخلفين وفق ماده ۴۲ قانون پولي و بانکي کشور و همچنين ساير مقررات موضوعه رفتار خواهد شد.

► منابع قرض الحسنه مردم نزد بانک ملی ایران کجا هزینه می شود؟
چرا "آستان امام خمینی" مالک معدن تراورتن تکاب است؟ ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 438 مهمان آنلاین داریم
بنر