بنر

7 دلیلی که باید به خاطر آن از شغلتان استعفا داده و رویای خود را دنبال کنید
يكشنبه ، 26 آذر 1396 ، 14:52

شغلی که با آن احساس خوشبختی نمی‌‌کنید را ترک کنید، رویاها و اشتیاق‌های خود را دنبال کرده و از زندگی کمال استفاده را ببرید؛ برای رسیدن به این هدف با ما همراه باشید.

این موارد به ظاهر کلیشه‌ای، توصیه‌هایی هستند که اغلب در وب‌سایت‌های انگیزشی و الهام بخش مشاهده می‌کنید؛ این‌گونه نیست؟

 

آیا دلیل تکرار آن‌ها را می‌دانید؟ تمام این توصیه‌های تکراری دلیل خاصی دارند؛ اغلب به  این دلیل که این توصیه‌ها برای بهبود زندگی و بهبود رشد شخصی شما ارزشمند هستند، مورد تأکید قرار می‌گیرند.

 

درحالی که ما نیز از اینکه شما شغل خود رها کرده و به دنبال رویاهای خود بروید دفاع می‌کنیم، برخی مسئولیتی‌هایی نیز وجود دارند که باید از آن‌ها آگاهی داشته‌ باشید؛ ما نمی‌خواهیم که شما دست به کار نادرستی بزنید. برای ترک کردن شغل خود باید:

 

به مقدار 3 الی 6ماه برای هزینه‌های احتمالی و اورژانسی پول کنار بگذارید.

احتمال اینکه شغلتان شما را به رویایتان متصل کند را در نظر داشته‌ باشید.

از همین حالا، به رویای خود به صورت عینی نگاه کنید و ببینید که چگونه می‌توانید رویای خود را به یک منبع پایدار درآمد تبدیل کنید.

بعد از انجام توصیه‌های ما اگر از ترک شغلتان و رفتن به دنبال رویاهایتان اطمینان دارید، در اینجا می‌خواهیم به هفت دلیل برای وادار کردن شما و انگیزه ‌دادن به شما برای این جهش بزرگ اشاره‌ کنیم.

1. شما زندگی خود را کنترل می‌کنید

رویای خود را بسازید یا شخص دیگری شما را استخدام می‌کند تا رویای او را بسازید.

 

وقتی که در نهایت شغل خود را رها می‌کنید دیگر هیچ مدیری، مقررات شرکتی و یا هیچ محدودیت کاری برای شما وجود ندارند؛ تنها آزادی برای تعقیب رویایی که کاملا مشتاق آن هستید، وجود دارد. اغلب اوقات، ممکن است کار رویایی شما اصلا وجود نداشته ‌باشد، بنابراین شما خودتان باید آن کار را ایجاد کنید.

 

2. شما برای رشد حس مسئولیت‌پذیری خود فرصت بیشتری خواهید داشت

از آنجا که شما قصد دارید رئیس خودتان باشید، باید کاملا مسئولیت آنچه برای سرنوشتتان اتفاق می‌افتد را به عهده بگیرید. بنابراین، شما برای انجام فعالیت‌های مربوط به کار رویایی خود بیشتر درگیر خواهید بود. با این کار شما یاد می‌گیرید که در کارهای خود مصمم بوده، پول خود را افزایش داده، خود را بالا کشیده و مسئولیت تصمیم‌گیری‌های خود را به عهده بگیرید و پاسخگوی آن‌ها باشید.

 

3. احساس رضایت زمانی به شما دست می‌دهد که کاری را که عاشقش هستید انجام ‌دهید

درست همانند خوشبختی که با تبدیل شدن به شخصی که دوست دارید باشید، ایجاد می‌شود؛ احساس رضایت نیز تنها از طریق اشتیاق شما به کاری که انجام می‌دهید، حاصل می‌شود. احساس رضایت فقط به جنبه مادی محدود نیست؛ بلکه می‌تواند همان احساس رضایت و سعادتمندی از تغییر دنیا به شیوه خودتان نیز باشد.

 

4. سخنان بیهوده و ناامید کننده را فراموش کنید؛ شما هرروز بیشتر از دیروز قدرت می‌گیرید

شما به دلیل عاشق کاری بودن اشتیاق دارید که کارهای بزرگی انجام ‌دهید. دیگر وقت خود را برای راضی نگه‌داشتن رئیستان هدر ندهید، وقت خود را سر کنار آمدن با همکاران بدجنس هدر ندهید و همچنین وقت خود را برای گزارشانی که هرگز خوانده نمی‌شوند نیز هدر ندهید، تنها برای انجام کاری که برای شما اهمیت دارد، یک توانمندسازی خالص داشته‌ باشید.

 

5. از اما و اگرها رهایی پیدا می‌کنید

بدون هیچ‌گونه تأسفی در پایان، شما برای انجام کارها و رفتن به دنبال رویاهایی که می‌توانستید با خروج از کارتان به آن‌ها دست‌یابید، احساس ناراحتی و افسردگی نخواهید کرد. شما با عواقب کارتان زندگی کرده و در حال حاضر از این تجربه لذت می‌برید.

 

همانند اشخاصی که از این جهش بیش از حد ترسیدند یا اینکه در انجام آن موفق‌ نبوده‌اند، نباشید؛ اگر این انتخاب، انتخاب درستی باشد، موفق خواهید شد.

 

6. شما مهارت نوآوری و خلاقیت خود را افزایش خواهید داد

ترک شغل و به دنبال اشتیاق رفتن از قبیل شروع کسب و کار خود، نوشتن کتاب یا تأسیس یک فروشگاه، تمام حساب‌های بانکی و ذخایر احساسی شما را خالی خواهد کرد؛ با این وجود چگونه می‌توانید با مشکلات مقابله کرده و به جلو حرکت کنید؟ شما باید از هر چیزی که دارید استفاده‌ کرده و بر خود تکیه ‌کنید.

 

7. شما در طول زمان موفق و مستقل می‌شوید

شما در یک شب موفق نخواهید شد، اما یک شب موفق خواهید شد. این جهش بزرگ را انجام ‌دهید، هر کاری که می‌توانید را انجام داده و محدودیت‌های خود را کمتر  کنید. موفقیت به معنی این است که هرروز که بیدار می‌شوید کاری را که دوست دارید انجام ‌داده، با افرادی که دوستشان دارید وقت گذرانده و به دیگران برای رسیدن به این هدف کمک کنید.

 

زندگی خود را خودتان در دست ‌بگیرید یا دیگران زندگی شمارا در دست می‌گیرند.

 

منبع: Ucan

► سهم بیش از 400 تریلیون ریالی نهادهای نظامی از بودجه 97
میانگین نرخ بیکاری ایران ۲ برابر دنیا ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 603 مهمان آنلاین داریم
بنر