بنر

رویداد تبریز ۲۰۱۸ سفیر فرهنگ و ادب ایران در دنیا است
شنبه ، 16 دی 1396 ، 11:40
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، سیدعباس صالحی با اشاره به اهمیت انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی گفت: رویداد تبریز ۲۰۱۸ این امکان را فراهم می کند تا همه با هم از مزیت های تبریز و آذربایجان در جهت توسعه منطقه و کشور استفاده کنیم.

وی با بیان این‌که فرهنگ منطقه آذربایجان به واسطه این رویداد مهم بین المللی به آن سوی مرزها معرفی خواهد شد، خاطرنشان کرد: تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شد که نمادی اسلامی بوده و در تاریخ به عنوان نخستین پایتخت جهان تشیع شناخته می شود.

صالحی با اشاره به این‌که هویت تبریز با دیپلماسی فرهنگی و هنری ایران پیوند تاریخی داشته است، گفت: تبریز نگین و چشم و چراغ ایران است و آذربایجان در طول تاریخ توانسته ترکیب موفقی از وحدت دین، ملیت و قومیت را به نمایش بگذارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این‌که سابقه درخشان تبریز در عرصه‌های بین المللی به واسطه مکاتب هنری این دیار شناخته شده است، گفت: آذربایجان قرن‌هاست که ویترین ایران در منطقه بوده و توانسته فرهنگ ایرانی، اسلامی و شیعی را به کشورهای جهان انتقال دهد.

صالحی رویداد تبریز ۲۰۱۸ را فرصتی مغتنم برای انتقال فرهنگی ایران زمین به آن سوی مرزها دانست و تصریح کرد: وحدت و انسجام ملیت، مذهب، زبان و قومیت با تعصب در استان آذربایجان‌شرقی نهفته است و این ویژگی مهم تجربه‌ای موفق از همزیستی جامع و کامل و الگویی در عرصه بین الملل است.

وی با تأکید بر این‌که ایران وام‌دار پل ارتباطی و فرهنگی خود یعنی تبریز است، افزود: در هیچ کجای جهان نمونه‌ای چون مقبره‌الشعرا نداریم که صدها شاعر و ادیب همچون استاد شهریار را در خود جای داده باشد.

صالحی با اشاره به این‌که مکاتب هنری فعال و خلاق تبریز نام این دیار را جاودان کرده است، گفت: هنرهای موسیقی، نگارگری و فرش‌بافی تبریز به قدری ارزشمند و اثرگذار بوده و هستند که مفاخر این دیار در کشورهای مختلف جهان شناخته شده‌اند.

► ‌فروش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک ها طی سال جاری
آذری‌جهرمی: اگر مدیر تلگرام به خواست مردم احترام نگذارد، فعالیت این اپلیکیشن در ایران متوقف خواهد شد ◄

 
بنر
بنر
پابلیکا

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 666 مهمان آنلاین داریم