بنر

رشد ۵۲ برابری استارتاپ‌ها در برابر واحدهای بزرگ تولیدی
شنبه ، 16 دی 1396 ، 12:21

به گفته معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، با نقش‌آفرینی مطلوب استارتاپ‌ها در زیست بوم کارآفرینی و ترویج فرهنگ این جنس کسب و کارها، استقبال جامعه از حضور استارتاپ‌های جدید با شکل‌های تازه خدمات پررنگ‌تر شده است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در بازدید از دو استارتاپ شرکت دانش‌بنیان ساناگستر سبز، به پررنگ‌تر شدن استقبال جامعه از استارتاپ‌ها و کسب و کارهای دانش‌بنیان با ترویج فرهنگ استارتاپی اشاره کرد و گفت: با نقش‌آفرینی کسب و کارهای خلاق و استارتاپ‌های خدماتی، جامعه با ماهیت این جنس کسب و کارها آشنا شده‌ است. با ترویج فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان و پیوند جامعه با فناوری اطلاعات و ارتباطات، استقبال از این استارتاپ‌ها که هر روزه یکی از نیازهای جامعه را با ارائه شکل تازه‌ای از حل می‌کند، پررنگ‌تر شده است.

رییس ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان کشور ادامه داد: اکنون زمان آن فرارسیده است که اثرات و نقش استارتاپ‌ها را در اقتصاد دانش‌بنیان به‌خصوص در حوزه اشتغال و کارآفرینی شاهد باشیم؛ اینکه یک اپلیکیشین می‌تواند بیش از ۵۰۰۰ نفر را مشغول به کار کند، ویژگی منحصر به‌فرد استارتاپ‌های خدماتی است.

رشد نمایی استارتاپ‌های خدماتی

ستاری با بیان اینکه هریک از این استارتاپ‌ها ظرفیت بالای رشد تا ۵۰ برابر در سال در کنار ایجاد اشتغال در خور توجه دارند، ادامه داد: هر کدام از این شرکت‌ها می‌توانند رشد ۱۰درصدی هفتگی را که رشد معمول یک استارتاپ است رقم بزند؛ این در حالی است که یک واحد بزرگ تولیدی در بهترین شرایط می‌تواند در طول یک سال چنین رشدی را تجربه کند.

رییس بنیاد ملی نخبگان افزود: این استارتاپ‌ها به تازگی در حوزه حمل و نقل بین شهری وارد شده‌اند و ورود کسب و کارهای خلاق به این حوزه‌ها موجب می‌شود ایجاد ظرفیت اشتغال این استارتاپ‌ها با فعالیت در حوزه‌هایی چون ایده‌پردازی و برنامه‌نویسی به دست خود دانشگاهیان محقق شود.

نگاهی نو در خدمات حمل‌ونقل بین شهری

«اوبار»، به عنوان نخستین سامانه‌ای که توانسته سیستم هوشمند قیمت‌دهی را در حوزه حمل کالای بین شهری پیاده‌سازی کرده است، میزبان عنوان معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری بود.

این استارتاپ با راه‌اندازی یک شبکه ترابری، سعی کرده تا جدیدترین فناوری‌های پردازش داده و اطلاعات را در بازار قدیمی حمل‌ونقل بین شهری به کار گیرد.

«اوبار» برای نخستین بار در کشور، با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و پیاده‌سازی سیستم Machine learning ، قیمت‌دهی هوشمند را وارد حوزه حمل کالا کرده است.

این شرکت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور و جهان در حوزه فنی مهندسی و کسب و کار راه‌اندازی شده و با ایجاد بستری نرم‌افزای، ضمن ایجاد اشتغال برای فعالان حوزه حمل و نقل بار و حذف واسطه‌های سنتی، به مشتریانش کمک می‌کند محموله‌های مورد نظر خود را با قیمتی پایین‌تر و کیفیت و سرعتی بالاتر نسبت به شیوه‌های پیشین سنتی ارسال کند.

در حال حاضر ۳۰ هزار راننده ماشین سنگین و ۴۰۰۰ مشتری شامل شرکت‌ها، کارخانه‌ها و تولیدی‌ها در شبکه «اوبار» عضو هستند.

بستری تازه برای رفع دغدغه‌های مربوط به خدمات منزل

آچاره، عنوان استارتاپ دیگری از شرکت دانش‌بنیان سانا گستر سبز است که معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از ویژگی‌های آن دیدن کرد.

هدف این کسب و کار نوآور، رفع دغدغه‌های مربوط به خدمات منزل برای مشتریان و ایجاد تحول در زمینه خدمات منزل است. برپایه این زیرساخت، بسیاری از کسانی که توانایی انجام کار فنی دارند، ولی به دلیل نبود سرمایه قادر به معرفی خود و ارتباط با مشتری نهایی نیستند می‌توانند مشغول فعالیت شوند.

همچنین مشتریان خدمات می‌توانند خدمات مورد نیازشان را از طریق این استارتاپ و با کیفیت بالاتری نسبت به میانگین کیفیت خدمات سنتی دریافت کنند.

این استارتاپ بستری را برای پیوند نیروهای نظافتی، تعمیرات، بازسازی و تمامی افرادی که توانایی ارائه خدمتی را دارند و مشتریان این خدمات در هر زمان و مکان ایجاد کرده است. این کسب و کار نوآور در حوزه خدمات، ایجاد ۱۰۰ هزار موقعیت شغلی تا پایان سال ۹۷ را در برنامه خود پیش‌بینی کرده است.

آچاره در حال حاضر علاوه بر شهر تهران، در شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و به زودی در قزوین و کرج خدمات خود را ارائه می‌دهد.

ستاری با اشاره به افزایش مقیاس فعالیت استارتاپ‌های خدماتی به سطح کشور گفت: در حال حاضر ابعاد فعالیت این استارتاپ‌ها محدود به پایتخت نیست و در حال گسترش به دیگر استان‌ها است. در حوزه حمل و نقل داخل شهر، اکنون استارتاپ‌هایی وجود دارند که بیش از ۲۵ شهر کشور فعال هستند.

در این بازدید همچنین اسماعیل قادری‌فر، رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و مهدی فقیهی، دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، ستاری را همراهی کردند.

 

► آشنايي با قانون پیش فروش ساختمان
‌فروش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک ها طی سال جاری ◄

 
بنر
بنر
پابلیکا

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 663 مهمان آنلاین داریم