بنر

جزییات افزایش مالیات بر حقوق در سال ۹۷
يكشنبه ، 17 دی 1396 ، 09:07
میزان افزایش مالیات حقوق کارکنان بخش عمومی در لایحه بودجه سال ۹۷ به میزان ۱۱ درصد و رشد مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی نیز ۸ تا ۹ درصد برآورد شد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، مرکز پژوهش‌های مجلس ارقام مالیاتی، درآمدها و پیش‌بینی‌های صورت گرفته در لایحه بودجه سال آینده را بررسی کرد. بر این اساس، مالیات حقوق کارکنان بخش عمومی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نسبت به میزان مصوب و برآورد عملکرد آن در سال ۱۹۳۶ از رشد حدود ۱۱ درصدی برخوردار بوده است.

برآورد عملکرد کل سال ۱۳۹۶ حکایت از تحقق صددردرصدی این قلم از درآمدهای مالیاتی نسبت به قانون سال ۹۶ دارد که دلیل آن را می‌توان به عدم افزایش سقف معافیت مالیاتی قانون بودجه سال ۱۳۹۶ و پرداخت کامل مزایای کارکنان بخش عمومی در پایان سال (پرداخت عیدی و یک حقوق اضافه) نسبت داد.

بر اساس این گزارش، مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نسبت به میزان مصوب و برآورد عملکرد آن در سال ۱۳۹۶ به ترتیب از رشدی حدود ۸ و ۹ درصدی برخوردار بوده است. به نظر می‌رسد که با توجه به نبود چشم‌انداز نسبتاً شفاف شرایط تولید بنگاه‌های اقتصادی در سال آتی و تداوم رکود حاکم بر بازار امکان تحقق کامل این رقم وجود نداشته باشد.

در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ رقم مالیات مشاغل معادل ۶۱۱۸۴ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است که این رقم نسبت به رقم مشابه در قانون بودجه سال جاری و برآورد عملکرد آن به ترتیب رشد ۱۴ و ۳۳ درصدی نشان می‌دهد.

► دورجدید محدودیت‌ بانکی علیه ایران
ادامه عرضه ارز مداخله‌ای بانک مرکزی برای کنترل قیمت‌ها ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 861 مهمان آنلاین داریم
بنر