بنر

برابری بازده سرمایه در بخش مسکن و بازار پول
دوشنبه ، 18 دی 1396 ، 09:08
میزان رشد ۱۵ درصدی قیمت مسکن شهر تهران در آذرماه امسال نشان می‌دهد بازده سرمایه در این بخش هم‌اکنون با میزان سود بانکی برابری می‌کند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، طی ۹ ماهه امسال شرایط رشد چهار بازار موازی یعنی بورس، سکه، دلار و مسکن حاکی از آن است که بورس ۲۷ درصد، سکه ۱۵.۵ درصد، دلار ۱۱.۸ درصد و مسکن ۸ درصد رشد را تجربه کرده‌اند، اما موضوع اساسی آن است که بخش مسکن از ابتدای پاییز روند پرشتاب‌تری به خود گرفته است؛ به طوری که مهرماه ۸.۷ درصد، آبان ماه ۱۰.۹ درصد و آذرماه ۱۵ درصد افزایش نقطه به نقطه قیمت را تجربه کرد و پیش‌بینی می‌شود با ادامه‌ی این روند وضعیت جذب سرمایه و اشتغال در این بخش افزایش پیدا کند.

بر اساس این گزارش، طی ۵۴ ماه قبل از مهرماه امسال، سرمایه‌گذاری در بازار مسکن توجیه اقتصادی نداشت؛ چرا که در تمام طول این مدت رشد قیمت مسکن پایین‌تر از نرخ تورم عمومی و در بسیاری ماه‌ها پایین‌تر از تورم نقطه به نقطه قرار می‌گرفت، اما از ابتدای مهرماه این روند تغییر کرده است.

با توجه به این که بخش مسکن با ۳۰۰ حرفه و صنعت در ارتباط است رونق این بخش می‌تواند تاثیر مثبتی در عملکرد بخش‌های مرتبط داشته باشد.

► افزایش 1.2 درصدی ارزش طلا در نخستین هفته سال 2018
آغاز ثبت‌نام از متقاضیان وام اشتغال از 18 دی ماه ◄

 
بنر
بنر
پابلیکا

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 628 مهمان آنلاین داریم