بنر

تخصیص پنج هزار میلیارد ریال به تعیین تکلیف هفت تعاونی ادغامی در کاسپین
دوشنبه ، 18 دی 1396 ، 09:14
پنج هزار میلیارد ریال برای تعیین تکلیف هفت تعاونی امید جلین گرگان، عام کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، الزهرا مشهد، بدر توس و پیوند در موسسه اعتباری کاسپین اختصاص یافت. مدیرعامل این موسسه اعلام کرد: متاسفانه برخی از روی ناآگاهی یا تعمد با قرار دادن نام موسسه اعتباری کاسپین کنار تعاونی‌های منحل شده، اصرار دارند کاسپین را به عنوان یک موسسه ورشکسته قلمداد ‌کنند اما یک ریال هم به کسی یا جایی بدهکاری ندارد. علی نعیمی افزود: این موسسه تازه تاسیس با اخذ مجوز رسمی فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در 27 اسفند ماه 1394 ایجاد شد تا تعاونی‌های منحل شده را با مساعدت بانک مرکزی ساماندهی کند و تاکنون 39 هزار میلیارد ریال به سپرده‌گذاران از محل خط اعتباری بانک مرکزی پرداخته‌است.
وی در پاسخ به این سئوال که با پرداخت‌های 2 میلیارد ریالی، چه بخشی از سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین مطالبات‌شان را دریافت کردند، گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده توسط مسولان نظام، اولویت پرداخت‌ به سپرده گذاران، با تعاونی‌ منحل شده فرشتگان بود که با پرداخت‌ اولیه 2 میلیارد ریالی، مطالبات 98 درصد سپرده ‌گذاران این تعاونی که سپرده‌های‌‌شان کمتر از این رقم بود، تعیین تکلیف شد.
بر این اساس 98 درصد سپرده‌گذاران فرشتگان تاکنون طلب خود را دریافت کرده و تعیین تکلیف شده‌اند، 2 درصد باقیمانده‌ای هم که سپرده‌های‌شان‌‌ بالاتر از 2 میلیارد ریال بود، تا سقف 2 میلیارد ریال از سپرده خودشان را دریافت کرده‌اند. نعیمی درباره سپرده‌گذارانی که تاکنون برای دریافت مبالغ خود مراجعه نکرده اند، اظهار داشت: امکان دریافت یا سپرده گذاری مبالغ آن دسته از سپرده گذاران از طریق مراجعه به این شعب وجود دارد و آنها می‌توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی و مستندات مربوطه، جهت افتتاح حساب یا تعیین تکلیف سپرده خود به شعب منتخب موسسه اعتباری کاسپین مراجعه کنند.
مدیر عامل موسسه اعتباری کاسپین راجع به تعیین تکلیف 10 درصد ذخیره احتیاطی سپرده گذاران نیز توضیح داد: تکلیف10 درصد ذخیره احتیاطی کسر شده در مراحل یک تا پنج سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان نیز در تاریخ 20 آبان ماه مشخص شد و این مبلغ از سوی موسسه اعتباری کاسپین به حساب ‌افراد واریز شد. موسسه اعتباری کاسپین 27 اسفند ماه سال 1394 با انحلال و ادغام هشت تعاونی شامل فرشتگان، تعاونی امید جلین گرگان، عام کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، الزهرا مشهد، بدر توس و پیوند از شورای پول و اعتبار مجوز گرفت.

► بدهی جهان به ۲۳۳ تریلیون دلار رسید
افزایش 1.2 درصدی ارزش طلا در نخستین هفته سال 2018 ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 366 مهمان آنلاین داریم
بنر