بنر

10 اقدام کلیدی برای گرفتن وام های کوچک تجاری (قسمت اول)
سه شنبه ، 19 دی 1396 ، 13:04

 

امروزه موسسات بسیاری پیدا می شوند که برای راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی وام های ارزشمندی در اختیار شما قرار می دهند.  این وام ها به شما اجازه می دهند تا با خیال راحت به گسترش فعالیت خود بپردازید، افراد جدیدی را استخدام کنید و در بخش سرمایه گذاری، تحقیقات و بازاریابی اقدامات ارزشمندی انجام دهید.

این مقاله به شما 10 راه حل کلیدی برای دریافت وام های کوچک تجاری و چند توصیه علمی برای بهبود روند دریافت وام ارائه می دهد.


1.    انواع مختلف وام های تجاری را بشناسید!


وام ها انواع مختلفی دارند. شما باید طبق نیازی که دارید وام مورد نظر خود را انتخاب کنید. تفاوت این وام ها علاوه بر مقدار پولی که در اختیارتان قرار می دهند، طول مدت بازپرداخت و شرایط خاص آنها می باشد. در ادامه چند مثال از انواع وام های تجاری را ارائه می دهیم:

-    راه اندازی خط اعتباری کسب و کار شما:


اگر از اعتبار خوبی برخوردارید می توانید در یکی از بانک های معتبر یک خط اعتباری راه اندازی کنید و وام و خدمات بانکی مختلف برای کسب و کار خود درخواست نمایید. خط اعتباری، مانند سرمایه ای است که شما برای هزینه های غیرمنتظره و پیش بینی نشده ذخیره می کنید با این وجود باید همیشه حواستان به مدیریت اعتبارات خود باشد که مبادا پرداختی های ماهیانه تان از درآمدتان بیشتر شوند.

-    تامین مالی کسب و کار شما:


برخی از تسهیلات بانکی به شما این امکان را می دهند تا شرکت شما در برابر بدهی های احتمالی بیمه شود. بطوریکه شما می توانید با استفاده از اعتبار خود در بانک مورد نظر، پول نقد دریافت کنید.


-    وام های سرمایه گذاری در گردش


سرمایه در گردش به مبالغی گفته می شود که در دارایی های جاری یک شرکت سرمایه گذاری می شوند. شرکت ها از وام سرمایه در گردش برای‎ ‎تامین‎ ‎هزینه‎ ‎های‎ ‎تولید (شامل‎ ‎خرید‎ ‎مواد‎ ‎اولیه،‎ ‎قطعات،‎ ‎لوازم‎ ‎یدکی‎ ‎و‎ ‎بسته‎ ‎بندی) ‎و‎ ‎هزینه‎ ‎های جاری  استفاده می کنند. وام های سرمایه در گردش انواع گوناگونی دارند، اما به طور معمول به صورت کوتاه مدت (یک ماهه تا یک ساله ) ارائه می شوند. مبلغ اینگونه وام ها معمولا 5000 تا 100 هزار دلار می باشد که بسته به نوع فعالیت شما متفاوت است.


-    وام های کوتاه مدت تجاری


این نوع وام ها معمولا مقدار مشخصی هستند (معمولا 250 هزار دلار) و برای فعالیت های تجاری، هزینه های سرمایه در گردش و یا گسترش کسب و کار شما مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع تسهیلات معمولا با بازپرداخت 6 ماهه تا 3 ساله قابل ارائه می شوند. این نوع وام ها برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک بسیار مناسب هستند.

-    وام های مدیریت کسب و کارهای کوچک


در ایالات متحده، بعضی از بانک ها وام هایی با کمترین مقدار نرخ بهره برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک ارائه می دهند که توسط اتحادیه مربوط به کسب و کارهای کوچک ایالات متحده آمریکا حمایت و تضمین مالی می شود. به دلیل ضمانت مالی صورت گرفته توسط اتحادیه، نرخ بهره این وام ها بسیار کم بوده و شرایط مطلوبی برای صاحبان مشاغل فراهم می کنند. میزان این وام ها از 30.000 تا 5 میلیون دلار می باشد.
این نوع وام ها به خاطر تضمین معتبر و حمایت دولتی، با سخت گیری های بسیاری همراه است.

-    وام کالا و تجهیزات


شرکت های کوچک می توانند با دریافت وام کالا و تجهیزات، لوازم مورد نیاز برای آغاز فعالیت خود را فراهم کنند. برای دریافت وام تنها لازم است 20 درصد مبلغ مورد نظر را فراهم کنند تا بانک مابقی مبلغ را به صورت وام در اختیارشان قرار دهد. قسط وام معمولا به طور ماهانه پرداخت می شود. وام را می توان برای خرید تجهیزات مورد نیاز، وسایل نقلیه و نرم افزارهای کاربردی شرکت دریافت کرد. مبلغ این وام بین 5000 تا 500.000 دلار متغیر است. این وام گاهی برای اجاره تسهیلات مورد نیاز نیز دریافت می شود.

-    کارت های اعتباری کسب و کارهای کوچک


درحالی که بعضی از صاحبان مشاغل این راه را تایید نمی کنند اما لازم است که با راه دیگری از تامین اعتبار مالی آشنا شوید. کارهای اعتباری که می توانند در مدت زمان کمی، هزینه های کسب و کار شما را تامین کنند. نرخ بهره این کارت ها با توجه به بانک صادرکننده آنها، مبلغ درخواستی و مدت اعتبار کارت متفاوت است. این کارت ها غالبا در آمریکا صادر می شوند و مدت بازپرداخت خدمات شان بین 6 تا 9 ماه است. گاهی صاحبان مشاغل می توانند در ازای استفاده از خدمات گوناگون بانکی، از این کارت های اعتباری به عنوان پاداش خود بهره مند شوند.

مترجم: فرینازمختاری
منبع: www.forbes.com

 

 

► وام ازدواج ۱۵ میلیونی در راه سیستم بانکی
محاسبات جدید از معیشت خانوار/ وضعیت افزایش دستمزد کارگران ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 353 مهمان آنلاین داریم
بنر