هدف‌گذاری صادرات یک میلیارد دلاری از مناطق آزاد
دوشنبه ، 9 بهمن 1396 ، 15:37
مرتضی بانک دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد گفت: در سال۹۲ صادرات این مناطق ۱۹۰ میلیون دلار بود و امسال این رقم بر روی یک میلیارد و ۵۰ میلیون دلار هدف‌گذاری شده است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از  ایبِنا،  رقم دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری صادرات در مناطق آزاد در ۴ سال گذشته، محقق شده که بخشی از آن صادرات دوباره و بخشی صادرات ناشی از تولیدات داخلی مناطق آزاد بوده است.  ۸۰۰ میلیون دلاری سرمایه های خارجی و ۲۰ هزار میلیارد تومانی داخلی در این مناطق جذب شده است و  این اتفاقات مثبت در سال های اخیر و با توجه به برجام رخ داد است و ۳۵ هزار میلیارد تومان نیز برای سرمایه‌گذاری جدید داخلی مجوز صادر شده است.

حدود ۵ هدف برای این مناطق ذکر شده که تسهیل و توسعه عمران مناطق آزاد، صادرات، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و مبادلات کالا و تجارت از اهداف اولیه تاسیس این مناطق به شمار می‌ روند. مناطق آزاد در طول این مدت به ویژه در چهار سال گذشته توانسته‌اند بخشی از فعالیت‌ها را تدارک ببیند و زمینه‌ها را آماده کنند. البته تراز تجاری مناطق آزاد مثبت نیست و در چهار سال گذشته، این مناطق، ۷ میلیارد دلار واردات و ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صادرات داشته اند.

یکی از شاخصه‌های مطلوب محقق شده در مناطق آزاد «نسبت اعتبارات عمرانی به هزینه‌ جاری» است و این شاخص، شاخص ارزشمندی است که ۷۰ درصد اعتبارات مناطق به بخش عمرانی و سرمایه‌ای و ۳۰ درصد به هزینه های جاری اختصاص دارد.  در هفت منطقه، ۲۶۵ هزار نفر مشغول به کارند و در چهار سال گذشته تقریبا ۷۶ هزار نفر جدید مشغول به کار شدند. در مناطق ویژه نیز حدود ۱۸۰ هزار نفر فعالیت دارند.

► ارزیابی عملکرد دولت یازدهم در بهبود رتبه کسب و کار ایران
مرغ گران شد ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد
Page Title

افراد حاضر

ما 433 مهمان آنلاین داریم