وزیر نیرو در جمع خبرنگاران: برای جبران 200 ساعت پیک تابستان سالانه هزار میلیارد تومان هزینه می‌کنیم
سه شنبه ، 10 بهمن 1396 ، 14:20

وزیر نیرو گفت: برای جبران 200 ساعت پیک تابستان، سالانه هزار میلیارد تومان هزینه می‌کنیم که امیدواریم بتوانیم با کمک مردم از میزان مصرف برق در تابستان کاسته شود.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو امروز (سه‌شنبه) در بازدید از کارخانجات شرکت مپنا در جمع خبرنگاران با اشاره به توانایی‌های این مجموعه اظهار داشت: این شرکت از منابع انسانی ارزشمند برخودار است و کارهای ارزشمندی را در بخش های مختلف صنعت برق انجام داده است.
وی افزود: ظرفیت سازی عظیمی در این گروه صورت گرفته است که امیدواریم صنعت بر ق از این امکان نهایت استفاده را داتشه باشد؛ با این حل ما هنوز فاصله قابل ملاحظه ای برای استفاده از ظرفیت‌های انسانی خود جهت اعتلای صنعت برق داریم.
اردکانیان تصریح کرد: متاسفانه فعال کردن بخش قابل توجهی از این ظرفیت‌ها در زمان تحریم‌های ظالمانه کند شد، اما امیدواریم در فضای پساتحریم بتوانیم از این فرصت استفاده و در رقابت با شرکت‌های خارجی موفق‌تر ظاهر شویم.
وزیر تاکید کرد: ما هنوز راه پیموده نشده درازی در صنعت برق داریم، اما این به معنای نبود ظرفیت در این کشور نیست، بلکه همان طور که اشاره کردم، از ظرفیت‌های انسانی و فنی بسیار ارزشمندی برخودار هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه باید هزینه های میلیادری تامین مصرف برق در تابستان را کاهش دهیم، اظهار داشت: سالانه کشور مجبور شده برای جبران 200 ساعت پیک تابستان، سالانه هزار میلیارد تومان هزینه کند، باید از این عبور کرده و سعی کنیم به جای هزینه‌های کلان به سمت مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف حرکت کنیم.
وزیر نیرو در ادامه گفت: مپنا می تواند با تداوم سرمایه گذاری خود در حوزه ذخیره سازی انرژی و تکنولوژی‌های ذخیره‌سازی انرژی، زمینه مدیریت مصرف را با ارائه خدمت در ساعات غیرپیک از طریق ذخیره سازه‌ها فراهم آورد.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های گروه مپنا در حوزه تولید ژنراتورها و توربین های یادی گفت: مسیر توسعه تکنولوژی انرژی‌های نو می‌بایست تداوم پیدا کند و چنان که در این بازدید ملاحظه شد مپنا این تونایی را دارد که در این زمینه پاسخگویی نیازهای منطقه نیز باشد.
اردکانیان تصریح کرد: در خصوص افزایش راندمان نیروگاه‌های کشور نیز برنامه تفصیلی خوبی توسط معاونت برق و انرژی تهیه شده که امیدواریم بتوانیم با کمک مردم از میزان مصرف برق در تابستان کاسته و اقتصاد برق را به یک سامان دهی حداقلی برسانیم.
وزیر نیرو در ادامه با اشاره به میزان تامین آب شهرها و روستاهای کشور، گفت: در حال حاضر حدود 99 درصد از شهرهای کشور و بخش قابل توجهی از روستاها به آب شرب سالم دسترسی دارند.
اردکانیان تاکید کرد: عمده مشکل ما به بخش فاضلاب و استفاده از این منبع ارزشمند برای جبران بخشی از کاستی‌های خود به ویژه در بخش صنعت و کشاورزی باز می‌گردد که امیدواریم بتوانیم با جذب سرمایه گذار و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در این بخش نیز به یک حد قابل قبولی برسیم.
وی در پایان گفت: در حال حاضر میزان پساب تولید شده در بخش شرب و صنعتی حدود 4.3 دهم میلیارد مترمکعب است که تنها 1.2 دهم میلیارد مترمکعب آن تصفیه می‌شود.

► مالکان خودرو‌های رها‌شده در جاده‌‌ها برای جابجایی اقدام کنند
مهمترین عامل اقتصاد دیجیتال توجه به خلاقیت جوانان است / برنامه ریزی دولت برای ورود به عرصه اقتصاد دیجیتال ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد
Page Title

افراد حاضر

ما 665 مهمان آنلاین داریم