پرداخت ۱۴۷ هزار تسهیلات خرید مسکن
چهارشنبه ، 11 بهمن 1396 ، 14:46
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ابوالقاسم‌ رحیمی انارکی گفت: سال گذشته بانک مسکن برای خرید 107 هزار واحد مسکونی در کشور تسهیلات پرداخت کرد اما در 10 ماه نخست امسال‌ تعداد تسهیلات خرید بانک مسکن‌ به 147 هزار رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ مبلغ‌ 54‌ درصد و از نظر تعداد 30 درصد افزایش داشته است‌ .

وی در پاسخ به اینکه آیا‌ بانک مسکن برنامه ای برای کاهش نرخ سود تسهیلات بافت فرسوده دارد گفت: بانک مسکن سود تسهیلات را برای سپرده گذارانی که در بافت های فرسوده اقدام به خرید مسکن کنند به 8 درصد کاهش داده و سود تسهیلات غیر بافت های فرسوده نیز 9.5 درصد است و امیدواریم در دهه فجر امسال بتوانیم در این زمینه خبرهای خوشی را به خریداران مسکن بدهیم.

وی تاکید کرد: بررسی های ما نشان می دهد که افزایش قیمت ها در بازار مسکن در حدود نرخ تورم کشور خواهد بود و خرید و فروش مسکن نیز با یک روند تدریجی افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: تسهیل فرآیند تأمین مالی حوزه مسکن ، توسعه شهری و اعطای تسهیلات جهت تأمین مسکن همه خانوارهای فاقد مسکن از مهمترین اولویت های بانک مسکن تا سال 1400 است.

رحیمی انارکی گفت: برای پیشبرد برنامه های بانک مسکن یک سند راهبردی تا سال 1400 تعریف کرده ایم که از مهمترین راهبردهای ما‌ استفاده از منابع مالی بازار سرمایه، توسعه بانکداری رهنی، انتشار اوراق حق تقدم و اوراق رهنی ثانوی و تلاش در جهت توسعه ای کردن بیشتر بانک مسکن است.

وی، هوشمند سازی پرداخت تسهیلات را از مهم ترین برنامه های دیگر بانک مسکن اعلام کرد و گفت: با هوشمند سازی پرداخت تسهیلات به متقاضیان بانک ، در نحوه پرداخت تسهیلات به سهولت عمل خواهد شد تا منابع مالی ما به نحو مناسبی استفاده شود.

وی افزود: صندوق پس انداز مسکن یکم بر اساس مدل خاصی تهیه شده است و مدل آن قابل تعییر نیست .

وی درباره بازگشت اقساط مسکن مهر گفت: اقساط باز پرداختی مسکن مهر تا 10 سال اینده برنامه ریزی شده است.

► آشنایی با مشاغل: کارمند آژانس مسافرتی
سرمایه‌گذاری بانک‌ها در کسب‌وکارهای مبتنی بر اینترنت اشیا ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد
Page Title

افراد حاضر

ما 810 مهمان آنلاین داریم