بنر

بنر
مراقب تبلیغات دورغین مجرمان سایبری در این ایام باشیم
يكشنبه ، 13 اسفند 1396 ، 10:33


به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از پایگاه اطلاعرسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا استان زنجان هشدار داد: کسانی که با ایجاد سایت، وبلاگ و... اقدام به تبلیغ، فروش و آموزش ساخت بمب و مواد محترقه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند، در اسرع وقت توسط پلیس فتا شناسایی و به مقام قضایی معرفی خواهند شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم  محمد علی آدینه‌لو در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز استان زنجان موضوع آسیب و تهدیدات رایج شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: باید توجه كنیم شبكه‌های اجتماعی یك سرگرمی نیست و باید مهارت لازم را در استفاده از آنها كسب کنیم.

وی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: کاربران در مورد تشخیص کلاهبرداری‌های رایج اینترنتی بیشتر اطلاعات کسب نمایند و اطلاعات خود را در زمینۀ تشخیص کلاهبرداری‌های رایج اینترنتی افزایش دهند.

سرهنگ آدینهلو گفت: با توجه به آغاز سفرهای نوروزی هموطنان به دنبال برنامه‌ریزی برای مسافرت هستند و بازار خرید و فروش بلیط و تورهای مسافرتی داغ می‌باشد در همین راستا شرکت‌های مختلف گردشگری در حال تبلیغات وسیع و گسترده در فضای سایبر و به‌ خصوص شبکه‌های اجتماعی برای تورهای مسافرتی خود هستند، از این‌رو  افراد سودجو نیز با روش‌های مختلف به ‌دنبال کلاهبرداری از کاربران می‌باشند.

رئیس پلیس فتا زنجان ادامه داد: یکی از ترفندهای کلاهبرداران در این زمینه فروش بلیط و تورهای مسافرتی با قیمتی بسیار پایین از طریق سایت‌های اینترنتی تقلبی است‌، با توجه به این موضوع که برای خرید بلیط به صورت اینترنتی نیاز است کاربران اطلاعات شخصی و مالی خود را وارد سیستم كنند از این رو کلاهبرداران از این فرصت سوء استفاده كرده و اقدام به سرقت اطلاعات افراد می‌نمایند.

این مسئول انتظامی ادامه داد: برخی از سایت‌ها در زمینه آموزش طرز تهیه و ساخت بمب و مواد محترقه فعالیت می‌کنند که متاسفانه بارها شاهد وقوع اتفاقات و حوادث ناگوار در این خصوص بوده‌ایم، لذا خانواده‌ها باید دقت داشته باشند تا کودکان آنها با استفاده از این سایت‌ها به دنبال ساخت مواد محترقه خطرناک نباشند و در دام کلاهبرداران و سودجویان گرفتار نشوند.

آدینه لو با هشدار به فروشندگان و گردانندگان سایت‌های و کانال‌های آموزش ساخت مواد محترقه گفت: افرادی که در زمینه طراحی و ایجاد سایت و یا وبلاگ به جهت تبلیغ و آموزش ساخت بمب و مواد محترقه در فضای مجازی فعالیت دارند توسط پلیس فتا شناسایی و به مقام قضایی معرفی خواهند شد .

رئیس پلیس فتا استان زنجان در پایان با توجه به خطرات آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره از هموطنان  و کاربران درخواست کرد در صورت مشاهده سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی که ساخت مواد محترقه و منفجره را آموزش می‌دهند از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی اعلام نمایند‌.

 

► پرداخت وجه کالا در سفارش‌های آنلاین را منوط به دریافت کالا کنیم
ورشکستگی بانک‌ها دروغ است ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 489 مهمان آنلاین داریم