13 راه برای بهبود اوضاع زندگی
يكشنبه ، 13 اسفند 1396 ، 14:28

 


اینکه ما بتوانیم در زندگی مان تغییرات چشمگیری ایجاد کنیم، تا حد زیادی به قدرت اراده و پشتکارمان بستگی دارد.
در سال 1960، فناوری هنوز آنقدر پیشرفت نکرده بود که امکان سفر به فضا فراهم باشد. با این حال در عرض 10 سال  اولین فضانورد پا به سطح کره ماه گذاشت. آن روزها رویای سفر به ماه به واقعیت پیوست و باوری را در ذهن افراد بوجود آورد که هیچ چیزی دست نیافتنی نیست.
رویای سفر به ماه انسان ها با این چالش جسورانه، به عالم امکان رسید.  از آن پس انسان ها این اصل را پیش گرفتند تا به دیگر آرزوهای خود دست یابند.
آیا ممکن است یک فرد فقیر، ثروتمند شود؟ بله.  به یاد داشته باشید که انگیزه، برنامه ریزی، تلاش و پشتکار همیشه جادو می کنند. در این زمینه نباید پرسید که آیا این فرمول برای موفقیت کار خواهد کرد یا خیر؟ بلکه باید پرسید آیا فرد با آن فرمول کار می کند یا خیر؟ چالش به واقعیت کشاندن رویاها، چالشی است که همه ما با آن روبرو هستیم.
همه ما این توانایی را داریم که به آرزوهایمان برسیم. هیچ رویایی دست نیافتنی نیست. فقط کافی ست شهامتش را داشته باشیم و به آن ایمان بیاوریم.
یکی از آرزوهای هر انسانی، دستیابی به زندگی ایده آل است. در این مقاله 13 راه برای رسیدن به زندگی ایده آل را در اختیارتان قرار می دهیم.

 


1.    با ترس هایتان مواجه شوید
وقتی شما با ترس های خود مواجه می شود، مجبورید بر آنها غلبه کنید و آهسته آهسته آنها را کنار بگذارید. برای شروع لازم است ترس هایتان را مشخص کنید و با خود بگویید: ببین! این چیزی است که من از آن واهمه دارم. نمی دانم چکاری می توانم برای تغییر اوضاع انجام دهم اما امروز سعی می کنم با این ترس روبرو شوم.

2.    تمام نیروی خود را برای تغییر مسیر بکار بگیرید!
همیشه به یاد داشته باشید که مجبور نیستید راهی را که در شش سال گذشته امتحان کرده اید، ادامه دهید. البته این به شرطی است که پیش از این، آن راه نتیجه قابل قبولی نداشته باشد. یک مقصد جدید انتخاب کنید و به آن سمت بروید. تمام نیروی خود را برای یک شروع تازه به کار بگیرید. شما مجبور نیستید گذشته را تکرار کنید. راه های اشتباهی که رفته اید را مشخص کنید و حال، تصمیم بگیرید که با دقت بر روی راه تازه ای سرمایه گذاری کنید.

3.    به اشتباهات خود اعتراف کنید.
گاهی اوقات باید اشتباهاتتان را نزد دیگران اعتراف کنید و بگویید که از انجام آنها متاسف هستید. با این جمله شما وارد مرحله تازه ای شده اید. حتی می توانید با خودتان صحبت کنید و پیش خودتان به اشتباهاتتان اعتراف کنید. با این کار شما دیگر نمی توانید خودتان را گول بزنید. صادقانه به خودتان بگویید من همینم که هستم. دارایی من همین مقدار پول اندکی است که در جیبم دارم. این حرفی است که از فلانی شنیده ام و یا این اتفاقی است که برایم افتاده. در انتها به خودتان تاکید کنید که نمی گذارید دیگر چنین اتفاق هایی بیافتند.


4.    اهداف خود را مشخص کنید.
اهداف بزرگی برای خودتان مشخص کنید. این کار به شما امکان می دهد که به دنبال چیزی فراتر از آنچه فکر می کنید می توانید، بروید.

5.    خودتان را باور داشته باشید
باید احتمالات را باورکنید؛ باید باور کنید که فردا می تواند بهتر از امروز باشد. به خودتان ایمان داشته باشید. کاری در دنیا وجود ندارد که از پس آن برنیایید.هیچ راهی نیست که نتوانی امتحان کنی.

6.    عاقلانه تصمیم بگیرید
جواب سوالاتی که سرراهتان وجود دارند را عاقلانه بدهید و هرروز یک چالش جدید برای مغزتان ایجاد کنید.


7.    زمان را درنظر بگیرید
مارک رابرت معروف به بیلی بیلی می گوید: «من برای رسیدن به اهدافم 20 بار وقت دارم.» این جمله را بعضی ها اینطور برداشت کرده اند که «من 20 سال دیگر وقت دارم» در صورتی که شاید منظور بیلی چیز دیگری بوده است. تصور کنید که قرار است بعد از امتحان 20 راه مختلف شما به هدفتان برسید. حال انتخاب با شماست که سالی یک راه را بروید (که در این صورت 20 سال طول می کشد تا به هدفتان برسید) و یا 20 راه مختلف را در یک سال امتحان کنید (در این صورت شما طی یکسال به هدفتان خواهید رسید).

8.    سود خود را سرمایه گذاری کنید.
این جمله هدیه ای است که مربی من ارل شواف به من داد:« سود بهتر از دستمزد است.» دستمزد به شما کمک می کند که زندگی کنید اما سود شما را ثروتمند می سازد. اما آیا ما می توانیم سود دریافت کنیم درحالی که مشغول زندگی هستیم؟ پاسخ این سوال بله است.

9.    با انگیزه زندگی کنید
بهتر است راه های مختلفی را برای رسیدن به موفقیت انتخاب کنید. در تمام این راه ها سرمایه گذاری کنید. کمی عاقلانه تر و قدرتمندتر از حال پیش بروید. نیرویی که برای کارهای بیهوده صرف می کنید را ذخیره کنید و آن را برای رسیدن به اهدافتان بکار بگیرید.

10.    جایی که به آن تعلق دارید را پیدا کنید
اگر شما صاحب شغل و کسب و کاری هستید، سعی کنید جایگاه خود را در آن زمینه بیابید. چرا که در این صورت به خوبی می توانید تمام انرژی تان را برروی کار خود متمرکز کنید. این راه بهترین روش برای ادامه فعالیتتان است.


11.    با علاقه به راهتان ادامه دهید
پایبند بودن به راهی که انتخاب می کنید، بسیار مهم است. در این راه با خودتان و دیگران صادق باشید و رو به جلو حرکت کنید.

12.    منظم و قانونمند عمل کنید
چه توصیه ای بهتر از این که سعی کنید کارهایتان را قانونمند پیش ببرید. مطمئن باشید که یک فعالیت منظم، موجب بهره وری بهتر خواهد شد.


13.    به خاطر خواسته هایت بجنگ
لابد تا به حال خیلی شنیده اید که می گویند: «من برای کودکانم مبارزه کردم؛ برای سلامتی ام مبارزه کردم؛ برای حفظ جانم مبارزه کردم؛ برای بدست آوردن شغل خوب مبارزه کردم؛ برای خانواده ام مبارزه کردم» این نشان می دهد که انسان های سختکوش و با اراده مدام در کشمکش برای رسیدن به اهداف خود هستند. پس اگر چیزی برای شما ارزشمند است، برای آن مبارزه کنید.

 

مترجم: فریناز مختاری

► تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی منحله «بدرتوس» و تعاونی «ولی عصر رباط کریم»
اعطای تسهیلات نظام‌وظیفة تخصصی به دانش‌آموختگان‌ِبرتردانشگاه‌های‌کشور ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد
Page Title

افراد حاضر

ما 427 مهمان آنلاین داریم