ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی برای سال آینده تعریف شده است
شنبه ، 19 اسفند 1396 ، 09:57

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه فرصتی استثنایی برای اشتغالزایی به وجود آمده، گفت: برای سال آینده، ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی تعریف شده است.به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت غروب پنجشنبه در مراسم پنجاهمین سال فعالیت آموزش عالی استان در تالار حکمت دانشگاه گیلان اظهار کرد: پیش بینی ما ورود حدود ۸۳۸ هزار نفر جدیدالورود به بازار کار است اما در عین حال، برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی، خودمان را آماده کرده ایم.
وی بیان داشت: در بودجه سال آینده که برنامه توسعه آن سال است، ۱۲ برنامه با سرمایه گذاری ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای دستیابی به این تعداد فرصت شغلی تصویب شده است.
نوبخت با نادرست خواندن اینکه پول فلان استان به گیلان می آید، گفت: سهم گیلان در اختیار استانداری و شورای برنامه ریزی و توسعه استان است، هر مقدار که می توانید از این منابع در رقابت های استانی سهم تان را دریافت کنید.
وی در بخش دیگری از سخنانش، آموزش را یکی از شاخص های توسعه و نیز توسعه انسانی دانست و اظهار کرد: برای توسعه یافتگی بایستی به این مهم توجه داشته باشیم.
معاون رئیس جمهوری بیان داشت: از ۹۱ هزار میلیاد تومانی که برای رفاه اجتماعی، بازنشستگی و افراد تحت پوشش بهزیستی کنار بگذاریم، بعد از این، بزرگترین رقم ما در بودجه، افزون بر ۵۷ هزار میلیارد تومان مربوط به آموزش و پژوهش است و پس از آن امنیت، بهداشت و سلامت را شامل می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به توجه دولت به آموزش عالی خاطر نشان کرد: دولت قدردان آموزش عالی در کشور است و به آن اهتمام دارد.

جزو چند کشور پرشتاب از نظر رشد علمی هستیم
معاون رئیس جمهوری در ادامه سخنانش، ایران را از نظر رشد علمی جزو چند کشور پرشتاب ذکر و اضافه کرد: از سال ۲۰۱۳ تا امروز، وضعیت جمهوری اسلامی در شاخص توسعه انسانی بین ۱۸۷ کشور بهبود یافته و از جایگاه ۷۵ ، به ۶۹ رسیده ایم.
وی اظهار داشت: ایران بنا بر اعلام صندوق بین المللی پول که همه کشورها را مورد رصد قرار می دهد؛ از نظر اقتصادی در جایگاه هجدهم قرار دارد و در واقع، هجدهمین اقتصاد جهان هستیم.
نوبخت با بیان اینکه کشور در شرایط بسیار سختی قرار دارد و بار سنگینی هم بر عهده داریم، ادامه داد: اما با این حال از ظرفیت هایی خوبی برخورداریم که بایستی از آن بهره بگیریم.

خود را مسئول زندگی تک تک افراد کشور می دانم
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بار سنگینی را بر دوشم احساس می کنم، گفت: خود را مسئول زندگی تک تک افرادی می دانم که در این کشور زندگی می کنند؛ بر این باورم مسئولیتی را بر عهده گرفته ام که محصول آن بایستی توسعه باشد.
در پایان این مراسم، تمبر پنجاهمین سال فعالیت آموزش عالی در گیلان رونمایی شد. معاون رئیس جمهوری همچنین به مناسبت هفته درختکاری، نهالی در دانشگاه گیلان غرس کرد.
بیش از ۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه گیلان در رشته های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای بیش از ۵۶۰ عضو هیات علمی است.
دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای ۹ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.
همچنین دانشگاه گیلان دارای پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی است.

► راه های خلق یک تیتر تبلیغاتی اثرگذار
نتایج نشست سیف با مدیران بانک‌ها ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 347 مهمان آنلاین داریم