پیاده سازی ارز دیجیتال داخلی با نظارت پژوهشکده پولی و بانکی
يكشنبه ، 20 اسفند 1396 ، 09:17

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیاده سازی ارز دیجیتال داخلی با نظارت پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی خبر داد.


به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن- ایبنا، محمد جواد آذری جهرمی در اولین نشست خبری برخط با خبرنگاران، درباره ایجاد ارزهای داخلی و مذاکرات با بانک مرکزی و پژوهشکده پولی و بانکی، اظهار داشت: به طور حتم بحث ارز، موضوعی است که در اصل به بانک مرکزی ارتباط دارد اما هنگامی که بحث ارز دیجیتال مطرح می شود، به دلیل اینکه به حوزه دیجیتال و الکترونیکی ورود می کند، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم ارتباط پیدا می کند.

وی افزود: موضوعی که وجود دارد این است که اطلاعات و آگاهی مردم در این زمینه از مسئولین بیشتر است و با یک عقب افتادگی آگاهی از سوی دست اندرکاران این حوزه مواجه هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه، با بانک مرکزی و پژوهشکده پولی و بانکی فعالیت ها و مذاکرات خوبی در این زمینه آغاز شده است، تصریح کرد: همچنین معاونت فناوری های نوین بانک مرکزی نیز در این زمینه مطالعات و بررسی را آغاز کرده و در زمینه فین تک ها و حمایت از این حوزه نیز اقدامات مناسبی از سوی این بخش در حال انجام است.

جهرمی، گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده با پژوهشکده پولی و بانکی و پست بانک قرار است نمونه ای از این ارزها پیاده سازی شود تا این ارزها برای مسئولین این عرصه به نمایش گذاشته شود.

وی ادامه داد: فراخوان های لازم داده شده و اجرای این طرح بر عهده پست بانک است اما پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی بر آن نظارت داشته و هماهنگی ها در حال انجام است که در سال ۹۷ شاهد اتفاق های خوبی در این زمینه خواهیم بود.


► آمادگی بانک مسکن برای حمایت از استارت‌آپ‌های فرودگاهی
تامین مالی پنج طرح بزرگ کشور توسط بانک ملی ایران ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد
Page Title

افراد حاضر

ما 446 مهمان آنلاین داریم