فروش بیش از 50 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت دولتی طی ۱۰ ماه
سه شنبه ، 22 اسفند 1396 ، 09:18
آمار منتشر شده بانک مرکزی برای دوره ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۹۶ نشان می دهد که 50 هزار و 633 میلیارد ریال اوراق مشارکت از سوی سرمایه‌گذاران خریداری شده است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، بر اساس آخرین آماری که بانک مرکزی ایران برای دوره ۱۰ ماهه سال ۹۶ منتشر کرده در این مدت به میزان 56 هزار و 500 میلیارد ریال انواع اوراق مشارکت «دولت، دولتی – بودجه‌ای، وزرات اقتصاد، شهرداری شیراز و شهرداری اصفهان» با مدت دو و چهار ساله و نرخ سود علی الحساب ۱۶ و ۱۵ درصد منتشر شده که ۵۰.۶۳۳ میلیارد ریال این اوراق تا به امروز از سوی سرمایه‌گذاران خریداری شده است.

بر اساس این گزارش، تا پایان دوره ۱۰ ماهه منتهی به دی ماه ۹۶، اوراق مشارکت دولت به میزان 50 هزار میلیارد ریال منتشر شده که حدود 44 هزار میلیارد ریال آن از سوی سرمایه‌گذاران خریداری شده است.

همچنین در این دوره مالی 50 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت دولتی- بودجه‌ای از سوی دولت برای سرمایه‌گذاران منتشر شد که طی شش ماه ابتدایی سال ۹۶، مبلغ ۴۴ هزار و 175 میلیارد ریال از این حجم به فروش رفته و کمتر از ۶۰۰۰ میلیارد ریال از این اوراق باقی مانده است.

بر این اساس، آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد بر اساس بند ب و ج تبصره پنج قانون بودجه ۱۳۹۵ بر مبنای طرح های دولتی از ۹ آذر ماه ۹۵ تا پایان آبان ماه ۹۶ به میزان 50 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت چهار ساله با نرخ سود علی-الحساب ۱۵ درصد از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر شده که تا انتهای دوره ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری 44 هزار میلیارد ریال از این اوراق از سوی خریداران مورد استقبال قرار گرفت.

► پنج طلبکار عمده دولت
هشدارهای گمرک به مسافران خارج از کشور؛ سقف ارز خروجی ۱۰ هزار یورو ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد
Page Title

افراد حاضر

ما 427 مهمان آنلاین داریم