بنر

شبکه بازاریابی طبقاتی، طرح های قلابی هرمی و کلاهبرداری ها: چگونه یک جعبه خالی را میلیاردها دلار بفروشیم؟ (1)
چهارشنبه ، 23 اسفند 1396 ، 14:41

من فروشندگان متقلب را دوست ندارم. در این سال ها، چند نفر از آن ها برای من کار کرده اند. بی درنگ، پس از فهمیدن این امر، آنان را اخراج کرده ام. هرکسی که برای شما دزدی کند، از شما هم دزدی خواهد کرد.
همیشه معتقد بوده ام اگر فرد متقلبی را در شرکت خود بپذیرید، حتی اگر او یک تولیدکننده ی ممتاز باشد و معامله های زیادی انجام دهد، خودد شما هم فرد کلاهبرداری خواهید شد. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، باید دندان های یک کلاهبردار را مسواک کنید، موهای یک کلاهبردار را شانه بزنید و بدن متقلب او را تغذیه کنید! چیزی که بدتر از فروشنده ی متقلب است، شرکتی است که از فروشندگان خود می دزدد.
فروشندگان، افراد خوش بین و آرامی هستند، به همین دلیل، به راحتی طعمه کلاهبردارانی می شوند که با شبکه بازاریابی طبقاتی و یا طرح های قلابی هرمی، جیب های خود را پر می کنند. هرسال هزاران فروشنده با خریدن محصولات و یا خدماتی بی ارزش، سرکیسه می شوند و پول هایی که با زحمت به دست آورده اند، هدر می دهند. شاید بدتر از همه این است که وقت، شور و شوق آن ها نیز سرقت می گردد. روحیه آنها خراب می شود و از موقعیت های بسیاری که در حرفه فروشندگی برای آنها پیش می آید، قطع امید می کنند. طرح های تقلبی که این افراد را قربانی می کند، با کلاهبرداری نامه های زنجیره ای _ که در سال های دهه سی رایج شده بود_ تفاوت چندانی ندارد. آن ها برای به دام انداختن افراد ساده لوح، از طعمه مشابهی استفاده می کنند: طمع.

 

پیشنهاد همیشه یکسان است. آن ها به شما می گویند چیزی را به جای هیچ، به دست خواهید آورد. لازم نیست زیاد کار کنید، اما پاداش سخاوتمندانه ای دریافت خواهید کرد. فقط باید اندکی سرمایه گذاری کنید. بازده آن بسیار عالی خواهد بود. در عمق هر کدام از این طرح ها، اشتیاق کسی برای پول دار شدن با سرمایه ی دیگران، نهفته است.
آیا تاکنون چنین طرحی، وسوسه تان کرده است؟ اگر چنین است، پس دوست من، از صمیم قلب می دانی که حق با من است. تو با این که می دانستی افراد زیادی سرمایه گذاری می کنند و هیچ سودی نصیبشان نمی شود، مایل و مشتاق به بهره برداری بودی! دیوانه، گوش بده، آن کسانی هم که به سراغ تو آمده اند، به یقین همین احساس را به تو داشته اند. تو باید فریب می دیدی! پس فکر می کنی چرا آنها تو را در برنامه گذاشته اند؟ عاقل باش! آنان تو را فقط به همین دلیل می خواستند. می خواستند که تو در ثروتمند شدن آن ها سهیم باشی.
با پیوستن به چنین طرح هایی، پول، وقت، تلاش و امیدت را در اختیارشان قرار می دهی. درنهایت، تمام آنها را از دست خواهی داد و می دانی چه می شود؟ حقت است، چون خود تو هم آشکارا گفته ای که می خواهی همین بلا را برسر دیگران بیاوری.
پس کیستند این افراد متقلبی که طراح و مجری چنین کلاهبرداری هایی هستند؟ عملکردشان چگونه است؟ چگونه قبل از به دام افتادن، متوجه این کلاهبرداری می شوید؟ بسیار خوب، بیایید با نگاهی دقیق تر به این افراد، چند سوال مهم درمورد آن ها و داد و ستدهایشان مطرح کنیم.

ادامه این مطلب را در روزهای آینده بخوانید....

 

از مجموعه کتاب های تجارت جهانی

کتاب « درس ها و ماجراهای فروش»
نویسنده: لوید آلارد
ترجمه: محمد ابراهیم گوهریان/ لیدا نورالعیونی

► تسویه «پایا»، دو بار در روز انجام می شود
مجلس بار دیگر به ربیعی اعتماد کرد ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 538 مهمان آنلاین داریم
بنر