بنر
اصلاح قانون بانکداری اسلامی در سال 97
يكشنبه ، 5 فروردين 1397 ، 12:43
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌‌ها و لوایح اصلاح قانون بانکداری اسلامی در این کمیسیون مراحل نهایی خود را می‌گذراند و در سال جاری اصلاح انجام خواهد گرفت.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایرنا، «محمدرضا پور‌ابراهیمی» افزود: حل مشکلات اقتصادی در کشور با اصلاح قانون و مقررات نظام بانکی امکان‌پذیر است که موضوع یاد شده در اولویت نخست این کمیسیون در سال جدید قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: از سال 1362 تا به امروز قوانین و مقررات بانکی در کشور اصلاح نشده است که از نظر اکثر فعالان اقتصادی و آحاد مردم و مهمتر از همه از نظر مراجع عظام تقلید و علمای دین به واسطه وجود شبهات در عملیات بانکی، بازنگری و بروزرسانی قانون بانکی در کشور بسیار مهم و اساسی محسوب می‌شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نشست‌های این کمیسیون با مراجع عظام تقلید اظهار کرد: با نشست‌هایی که با مراجع عظام تقلید در قم برگزار شد از نظرات تخصصی علما و مراجع، در تصویب قانون بانکداری کشور استفاده شده است.

وی افزود: وضعیت نظام بانکی ما یک چالش برای آینده نظام اقتصادی ایران است و در سا‌ل‌های اخیر شرایط خاصی را پشت سر گذاشتیم.

وی تصریح کرد: قانون عملیات بانکی و قانون اصلاح بانک مرکزی در این کمیسیون در حال بررسی است و طرح‌ها و لوایح آن نوشته شده و در مراحل نهایی قرار دارد و تا اواسط سال 97 بعد از 33 سال قانون بانکداری اصلاح می‌شود.

► ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای تولید داخل برای همه دستگاه های دولتی
هشدار پلیس فتا درباره رمز کارت های بانکی ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 322 مهمان آنلاین داریم