بنر

چهار راهکار دولت برای اشتغالزایی در سال جدید
دوشنبه ، 6 فروردين 1397 ، 10:48

دولت در نظر دارد تا برای سال ۹۷ یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کند که عمده این اشتغال‌زایی از طریق نوسازی بافت فرسوده، نوسازی حمل و نقل درون شهری و برون شهری و کشاورزی و صنعت دنبال می‌شود.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، به گفته سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه، دولت برنامه های اشتغال زایی و رفع فقر مطلق را برای سال ۹۷ دنبال می کند و این جهت گیری به خوبی در بودجه ۹۷ دیده می شود.

بر اساس این گزارش، «محمدباقر نوبخت» در ۱۹ دی ماه سال گذشته گفته بود: دولت در نظر دارد تا برای سال ۹۷ یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کند که عمده این اشتغال زایی از طریق نوسازی بافت فرسوده، نوسازی حمل و نقل درون شهری و برون شهری و کشاورزی و صنعت دنبال می شود.

وی در آخرین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با ارائه آمار نرخ رشد سرمایه گذاری و اقتصادی در سال ۹۶ و با بیان اینکه شاخص های کلان اقتصادی در مسیر بهبود قرار دارند گفت: البته هنوز مشکلات زیادی داریم.

سخنگوی دولت در خصوص مهم ترین اقدامات دولت در سال ۹۶ در زمینه اشتغال‌زایی گفت: ما دو کار را در این زمینه انجام دادیم؛ نخست، دادن تسهیلات به بخش‌های خصوصی و سپس، دادن اعتبارات به طرح‌های عمرانی که نتیجه اش این شد که هم سال گذشته و هم امسال رشد سرمایه‌گذاری را داشتیم. در پاییز سال ۹۶ حدود ۹۷۰ هزار نفر وارد بازار کار شدند و از این تعداد برای ۹۵۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شد.

وی با بیان این که میزان تولید شغل باید افزایش یابد، اظهار داشت: بیش از ۱۵ هزار نفر به جمع بیکاران اضافه شده، پس باید برای سال ۹۷ به اندازه بیشتر از جمعیتی که وارد بازار کار می شوند ایجاد شغل کنیم.

► رشد نرخ انواع ارز و سکه در اولین روز کاری ۹۷
ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای تولید داخل برای همه دستگاه های دولتی ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 727 مهمان آنلاین داریم
بنر