بنر
چهار راهکار دولت برای اشتغالزایی در سال جدید
دوشنبه ، 6 فروردين 1397 ، 10:48

دولت در نظر دارد تا برای سال ۹۷ یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کند که عمده این اشتغال‌زایی از طریق نوسازی بافت فرسوده، نوسازی حمل و نقل درون شهری و برون شهری و کشاورزی و صنعت دنبال می‌شود.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، به گفته سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه، دولت برنامه های اشتغال زایی و رفع فقر مطلق را برای سال ۹۷ دنبال می کند و این جهت گیری به خوبی در بودجه ۹۷ دیده می شود.

بر اساس این گزارش، «محمدباقر نوبخت» در ۱۹ دی ماه سال گذشته گفته بود: دولت در نظر دارد تا برای سال ۹۷ یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کند که عمده این اشتغال زایی از طریق نوسازی بافت فرسوده، نوسازی حمل و نقل درون شهری و برون شهری و کشاورزی و صنعت دنبال می شود.

وی در آخرین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با ارائه آمار نرخ رشد سرمایه گذاری و اقتصادی در سال ۹۶ و با بیان اینکه شاخص های کلان اقتصادی در مسیر بهبود قرار دارند گفت: البته هنوز مشکلات زیادی داریم.

سخنگوی دولت در خصوص مهم ترین اقدامات دولت در سال ۹۶ در زمینه اشتغال‌زایی گفت: ما دو کار را در این زمینه انجام دادیم؛ نخست، دادن تسهیلات به بخش‌های خصوصی و سپس، دادن اعتبارات به طرح‌های عمرانی که نتیجه اش این شد که هم سال گذشته و هم امسال رشد سرمایه‌گذاری را داشتیم. در پاییز سال ۹۶ حدود ۹۷۰ هزار نفر وارد بازار کار شدند و از این تعداد برای ۹۵۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شد.

وی با بیان این که میزان تولید شغل باید افزایش یابد، اظهار داشت: بیش از ۱۵ هزار نفر به جمع بیکاران اضافه شده، پس باید برای سال ۹۷ به اندازه بیشتر از جمعیتی که وارد بازار کار می شوند ایجاد شغل کنیم.

► رشد نرخ انواع ارز و سکه در اولین روز کاری ۹۷
ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای تولید داخل برای همه دستگاه های دولتی ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 381 مهمان آنلاین داریم