بنر
جزییاتی از طرح جدید ارزی مجلس
پنجشنبه ، 9 فروردين 1397 ، 10:03
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، ساماندهی صرافی‌ها، یکسان‌سازی نرخ ارز، شفاف‌سازی خرید و فروش و جلوگیری از چند نرخی شدن ارز را از موارد ضروری برای پیگیری طرح مجلس برای ساماندهی بازار ارز عنوان کرد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «محمدرضا پورابراهیمی» با اشاره به این که پیش‌نویس طرح ساماندهی بازار ارز آماده شده، گفت: الزام بانک مرکزی به ارائه تضمین برای تسویه سپرده‌های ارزی از طریق بانک‌های دولتی، یکی از موارد پیش‌بینی شده در این طرح است؛ به این ترتیب که چند بانک را مبنا قرار دهیم، مردم ارزهای‌ خود را آنجا سپرده‌گذاری کنند یا در صورت تمایل با نرخ رسمی تعریف شده ریال‌را به ارز تبدیل کنند و آن را به صورت ارزی نگهداری کنند.

بر اساس این گزارش، یکی از موارد دیگری که در این طرح پیش‌بینی شده، یکسان‌سازی نرخ ارز و تک نرخی شدن آن است؛ چرا که چند نرخی شدن آن ایجاد فساد کرده و هیچ‌کس جوابگو نیست که نرخ واقعی ارز چه عددی است، در واقع نیاز است که نرخ ارز کاملا شفاف باشد.

پورابراهیمی موضوع سوم  مورد نظر در این طرح را ساماندهی اطلاعات مربوط به خرید و فروش ارز عنوان کرد و افزود: ساماندهی صرافی‌ها مهم‌ترین رکن این طرح است؛ چرا که صرافی‌ها اصلی‌ترین عامل مبادلات ارزی کشور محسوب می‌شوند و باید سامانه خرید و فروش ارز در کشور شفاف باشد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که این طرح در هفته‌های پایانی سال گذشته آماده شده بود اما اقدامات بانک مرکزی اجازه عملیاتی شدن آن را با رویکرد کارشناسی نداد، گفت: در صورت عدم اتخاذ تصمیمات جامع برای ساماندهی بازار ارز ازسوی بانک مرکزی، این طرح در نخستین جلسات علنی مجلس پس از تعطیلات به جریان خواهد افتاد.


► جزییات رشد اقتصادی ۹ ماهه ۹۶
امکان گزارشگیری آنلاین از وضعیت اقساط تسهیلات ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 297 مهمان آنلاین داریم