بنر
ورود اسکناس‌ با طراحی جدید از سال ۹۷
سه شنبه ، 14 فروردين 1397 ، 10:13

مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی از طراحی اسکناس و ایران چک در قالب سند ملی خبر داد و گفت: بانک مرکزی از سال ۹۷ به بعد در صورتی که اسکناس و ایران چک جدیدی را بخواهد طراحی کند بر اساس سند ملی خواهد بود.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «مسعود رحیمی» با بیان این که سند ملی اسکناس در حال نهایی شدن است و بر اساس آن تکلیف اسکناس در قطعات مختلف از لحاظ ابعاد و ویژگی‌ها دسته‌بندی شده و در بازه زمانی بین ۵ تا ۱۰ سال اجرایی می‌شود، اظهار داشت: اسکناس‌های کنونی به هیچ وجه از دور خارج نخواهد شد، اما اسکناس های جدید بر اساس بندهای این سند ملی به چاپ می‌رسد.

مدیر کل ریالی و نشر اسکناس بانک مرکزی خاطر نشان کرد: این سند دارای مختصات خاصی است. اول این که ابعاد در سه دسته‌بندی  متغیر است و دوم این که ویژگی‌های امنیتی بر اساس ارزش اسمی تخصیص داده شده است؛ به عبارت دیگر هر چه ارزش اسکناس و ایران چک بیشتر می‌شود به ارزش امنیتی آن افزوده می‌شود.

رحیمی خاطر نشان کرد: البته اسکناس‌های با ارزش پایین نیز دارای ویژگی‌های امنیتی مناسبی است. وی تصریح کرد:

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی افزود: بر اساس سند ملی اسکناس، قرار بر این است که در بانک مرکزی، تمام دموهای خاص اسکناس‌های مختلف طراحی شود و ابعاد و اندازه اسکناس را در کنار ویژگی‌های امنیتی و با توجه به دموهای مختلف، طبقه‌بندی کرده و تخصیص دهیم.

وی تصریح کرد: مقدمات نهایی شدن این سند فراهم شده و تایید اولیه را هم در کمیته فنی بانک مرکزی اخذ کرده و منتظر این هستیم که با توجه به کار کارشناسی زیاد و مطالعات تطبیقی بسیاری که صورت گرفته، تخصیص ویژگی امنیتی به هر طبقه از این کار انجام گیرد که بر این اساس، مستندات را آماده کرده و در کمیسیون فنی و بعد هم شورای پول و اعتبار، به تصویب برسانیم.

 

 

► اینفوگرافیک/ افزایش پایدار رشد اقتصادی در بخش های ارتباطات و حمل و نقل
واریز سود سهام عدالت مابقی مشمولان در اوایل امسال ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 383 مهمان آنلاین داریم