مجرمان سایبری می‌توانند حقوق کارکنان را به سرقت ببرند
سه شنبه ، 28 فروردين 1397 ، 11:18


شرکت Bromium در تحقیقات جدیدی ادعا کرده است که تقریباً همان‌طور که مدیرعامل گروه خدماتی FTSE می‌گوید جنایتکاران سایبری در هرسال درآمدی بالغ‌بر 2 میلیون دلار کسب می‌کنند.


Mike McGuire مأمور ارائه امنیت و استاد ارشد جرم‌شناسی در دانشگاه Surrey انگلیس به تهیه گزارشی بر اساس مصاحبه‌های دست‌اول با مجرمین محکوم‌شده سایبری، داده‌های مجریان قانون بین‌المللی، مؤسسات مالی و وب تاریک پرداخته است.

بر اساس این مطالعه، وب‌سایت Profit ادعا می‌کند که حتی هکرهای "میان رده" می‌توانند هرسال 900،000 دلار کسب کنند - بیش از دو برابر حقوق ریاست جمهوری ایالات‌متحده است. کسانی که در "سطح ابتدایی" با هکرهای کلاه‌سیاه تجارت می‌کنند، انتظار می‌رود بیش از 40،000 دلار یعنی بیش از یک فارغ‌التحصیل دانشگاه انگلستان پول به دست بیاورند.

این تحقیق یکی از مشکلات صنعت IT در استخدام افراد با مهارت‌های مناسب را نشان می‌دهد که اقلیت قابل‌توجهی به‌طور بالقوه برای استخدام در طرف دیگر قانون آماده خواهند شد. این مسئله به‌ویژه در بخش دولتی و اجرای قوانین بریتانیا بسیار حاد است، جایی که سازمان‌ها نمی‌توانند حقوق رقابتی ارائه دهند.

طبق برآوردها حقوق و دستمزد برای یک مأمور آژانس ملی جرائم (NCA) در انگلیس  فقط 25،000 یورو است. حتی در انگلستان برنامه‌هایی برای کمک به نظارت بر جرائم اینترنتی از سوی داوطلبان تهیه‌شده است.

مدیرعامل شرکت Bromium Gregory Webb گفت: "جرائم سایبری یک کسب‌وکار سودآور ولی در مقایسه با سایر انواع جرائم نسبتاً کم است. جنایتکاران سایبری به‌ندرت گرفتار و محکوم می‌شوند، زیرا آن‌ها عملاً نامرئی هستند. جنایتکاران سایبری با درآمد حاصله از کسب‌وکار خود به هرکسی اجازه خرید نرم‌افزارهای مخرب بسته‌بندی‌شده یا تقاضا استخدام هکرها را می‌دهند."

"در صنعت سایبر، سازمان‌های بازرگانی و انتظامی باید هماهنگ شوند تا هکرها را مختل کرده و جریان درآمدشان را قطع کنند. با تمرکز بر روش‌های جدید امنیت سایبری می‌توان به‌جای شناسایی هکرها از سامانه‌های خود محافظت کنیم، ما معتقدیم که جرائم اینترنتی بسیار سخت‌تر می‌شود. "

طبق گزارش‌های ارائه‌شده بیش از 30% افراد دارایی‌های خود را در ابزارهای مشروع مالی و 20% در تجهیزات فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری می‌کنند.

منبع:
اینفوسکیوریتی

► پیش شماره کارت بانکی همه بانک های ایران
پیشنهاد ایجاد حساب سپرده‌گذاری سکه ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 332 مهمان آنلاین داریم