هشدار نسبت به خرید استارت‌آپ‌ها
دوشنبه ، 24 ارديبهشت 1397 ، 09:07
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: خرید استارت آپ معنا ندارد و سرمایه‌گذاران باید با فعالیت به صورت سرمایه-گذاری جسورانه در چند شرکت نوپا با تامین مالی و دریافت بخشی از سهام سرمایه‌گذاری داشته باشند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «سورنا ستاری» درباره حضور بخش خصوصی در اکوسیستم استارت‌آپی گفت: بخش خصوصی انعطاف‌پذیر و چابک است و نیاز به درآمدزایی دارد.

وی افزود: به همین دلیل زمانی که بخش خصوصی در اکوسیستم استارت آپی کشور فعالیت می‌کند، کسب‌و‌کارهای فعال در این حوزه مانند بسیاری از کسب و کارهای دولتی ضررده نیستند و به سراغ نیاز بازار، ارائه خدمات ارزش افزوده می‌روند تا سودآوری داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری تاکید کرد: توسعه اکوسیستم استارت آپی و دانش بنیان به فرهنگ سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر، مشارکت بخش خصوصی و ورود سرمایه‌های خارجی نیاز دارد؛ بر همین اساس باید بستر سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌ها بدون دخالت دولت ایجاد شود و صندوق‌های تامین مالی وارد بورس شوند.

وی با بیان این که خرید استارت آپ معنا ندارد، اظهار داشت: بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی در آرزوی خرید   استارت-آپ‌های هدف‌دار و غنی هستند؛ در حالی که باید بدانند که خرید استارت آپ معنی و مفهوم درستی ندارد و فرد سرمایه‌گذار باید با فعالیت به صورت سرمایه‌گذاری جسورانه در چند شرکت نوپا با تامین مالی و دریافت بخشی از سهام سرمایه‌گذاری داشته باشد.

ستاری افزود: صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر یک ضرورت برای کشور محسوب می‌شود و برای تحقق اهداف در حوزه تامین مالی باید ۴۰  درصد از سرمایه گذاری‌های کشور از طریق  VCها (سرمایه‌گذاری خطرپذیر) انجام شود.

► چرا کارت‌های بانکی تاریخ انقضا دارند؟
نرخ سود مصوب تسهیلات یکم مشمول قراردادهای جدید می شود ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد
Page Title

افراد حاضر

ما 429 مهمان آنلاین داریم