کاهش فاصله بانک‌ها با استانداردهای جهانی
چهارشنبه ، 26 ارديبهشت 1397 ، 08:04
مدیرعامل بانک سپه، کاهش فاصله با استانداردهای روز دنیا و برقراری روابط بانکی را دو دستاورد برجام برای سیستم بانکی عنوان کرد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «کاظم چقازردی» درباره روابط بانکی ایران پس از برجام اظهار داشت: به هنگام اجرای توافقنامه برجام سیستم بانکی با دو نکته اصلی از جمله دوری از استانداردهای روز دنیا و عدم ارتباط با عرصه بین‌الملل مواجه بود.

وی ادامه داد: با گذشت چند سال از تحریم‌های سیستم بانکی از سوی برخی کشورها، سیستم بانکی ما از استانداردهای روز دنیا مثل افزایش سرمایه، FATF و ... فاصله داشت که با تلاش بانک مرکزی سیستم بانکی توانست به سرعت خود را به این استانداردها نزدیک کند. البته همچنان برخی فاصله‌ها در این زمینه وجود دارد که به زودی با تلاش بانک مرکزی و نظام بانکی کشور رفع و همگام‌سازی خواهد شد.

مدیرعامل بانک سپه نکته دوم را روابط با بانک‌های بزرگ دنیا عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به برخی شرایط و تحریم‌ها، برخی بانک‌های بزرگ دنیا برای برقراری ارتباط با سیستم بانکی ایران احتیاط‌هایی داشتند.

چقازردی افرود: البته برخی بانک‌های کوچک و محلی ارتباط خوبی با سیستم بانکی ایران برقرار کرده‌اند که بررسی آمار روابط کارگزاری و فعالیت‌های ارزی نشان می‌دهد که ایران تا حد امکان توانسته فعالیت خوبی در این زمینه داشته باشد.

► سپرده چیست؟
دریافت سود بانکی توسط دستگاه‌ها ممنوع شد ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 408 مهمان آنلاین داریم