مناطق مناسب برای خرید آپارتمان
يكشنبه ، 6 خرداد 1397 ، 15:07

بسیاری از مالکان و سازنده‌ها طی ماههای اخیر از فروش آپارتمان‌های خود منصرف و بازار را به امید افزایش قیمت بیشتر پس از ماه رمضان ترک کرده‌اند، لذا بخشی از بازار مسکن را می‌توان به‌ عنوان کانون عرضه به لحاظ تعداد و قیمت معرفی کرد.به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، با وجود اینکه عمده متقاضیان مصرفی در بازار مسکن در جست‌ و جوی آپارتمان‌های کوچک و میان‌متراژ هستند، عرضه این فایل‌ها در بازار در مقایسه با سال گذشته با کاهش چشمگیری روبه‌رو شده است. این در حالی است که در منطقه دیگری از بازار، عرضه فایل نه تنها پرتعداد بلکه به لحاظ قیمت هر مترمربع نیز، مناسب‌تر از فایل‌های کوچک و میان‌متراژ است.

بازار آپارتمان‌های بیش از ۱۰۰ مترمربع همین منطقه کانونی بیشترین عرضه با قیمت معقول و متناسب با ارزش واقعی ملک است که در هفته‌های اخیر به ‌رغم کمبود فایل در سایر مناطق بازار، همچنان پررونق بوده است. به‌ طور کلی قیمت آپارتمان‌های ریز متراژ قدری از کوچک و میان‌متراژها بیشتر است چرا که اغلب متقاضیان این آپارتمان‌ها به دلیل محدودیت بودجه به‌ نوعی ناگزیر به خرید واحد زیر ۵۰ مترمربع هستند و امکان افزایش بودجه برای خرید آپارتمان به‌ قیمت در گروه متراژی بالاتر را ندارند. در نتیجه فروشنده‌ها با علم به این موضوع، قیمت آپارتمان را قدری بالاتر از عرف پیشنهاد می‌کنند. همین قاعده موجب می‌شود آپارتمان‌های بیش از ۱۰۰ مترمربع عمدتا با قیمتی متناسب با ارزش واقعی ملک در منطقه و آخرین معاملات انجام‌شده فایل شوند. در نتیجه اگر کسی بودجه کافی برای خرید آپارتمان بزرگ‌متراژ داشته باشد، دغدغه یافتن فایل قیمت ‌مناسب را کمتر تجربه می‌کند.

از سوی دیگر با توجه به اینکه بسیاری از آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ در سال‌های رکود و پیش ‌رونق بازار مسکن در صف انتظار فروش باقی ماندند، در جریان بازگشت رونق به معاملات طی ماه‌های اخیر، موقعیت خوبی برای عرضه دوباره آنها به بازار فراهم شده است و در نتیجه بر خلاف دیگر مناطق بازار، کمبود فایل در مورد این آپارتمان‌ها صدق نمی‌کند.

► گام مجلس برای ساماندهی بازار کار
خودکفایی 175 هزار خانوار کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی ایران ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
خرید بلیط هواپیما
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 287 مهمان آنلاین داریم