گام مجلس برای ساماندهی بازار کار
يكشنبه ، 6 خرداد 1397 ، 15:09

نمایندگان مجلس به یک فوریت طرحی رای دادند که طی آن قرار است با ممنوع شدن اشتغال بازنشستگان، فرصت‌های جدیدی برای شغل یابی فارغ التحصیلان بیکار دانشگاه‌ها فراهم شود.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، موضوع اشتغال بازنشستگان در مشاغل مختلف به ویژه پُست‌های دولتی و مدیریتی، موضوعی است که طی سال‌های گذشته به دنبال افزایش تقاضای جوانان تحصیل‌کرده به شغل محل بحث و اختلاف نظر بوده و پیرامون آن مباحث گوناگونی مطرح می‌شود.

برخی معتقدند با وضعیت فعلی و انباشت تقاضا برای کار، بهتر است بازنشستگان از ادامه فعالیت در بازار کار و اشتغال پست های مختلف انصراف بدهند تا فضا برای اشتغال جوانان فراهم شود. از آن سو، برخی دیگر بر این باورند اشتغال بازنشستگان مساله مهمی در بازار کار ایران محسوب نمی‌شود و آن‌گونه که گفته می‌شود، فضای چندانی از سوی بازنشستگان اشغال نشده است.

بر اساس این گزارش، نمایندگان مجلس در چهارشنبه هفته گذشته به کلیات طرح «اصلاح قانون ممنوعیت اشتغال بازنشستگان» با ۱۷۴ رای موافق، ۴۴ رای مخالف و ۷ رای ممتنع، رای مثبت دادند و با این اقدام یک گام به سمت شفاف‌سازی ادامه اشتغال بازنشستگان در بازار کار ایران برداشته شد.

در تحلیلی که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس در این باره ارایه شده آمده است: قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان (مصوب ۱۳۹۵) به‌کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوط بازنشسته یا بازخرید شده یا بشوند را در دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ و تمام دستگاه‌های اجرایی که به نحوی از آنجا از بودجه عمومی کل کشور استفاده می‌کنند را ممنوع اعلام کرده است.

► چگونه کارت عابربانک مسروقه یا گمشده خود را مسدود کنیم؟
مناطق مناسب برای خرید آپارتمان ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
خرید بلیط هواپیما
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 294 مهمان آنلاین داریم