گام تازه دولت برای ساماندهی وضع سکه
دوشنبه ، 4 تیر 1397 ، 08:53
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بورس کالا و شرکت کارگزاری بانک ملی ایران در آستانه دومین دور عرضه سکه-های پیش فروش شده که از بیست و ششم تیرماه آغاز می شود، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از بانک مرکزی، پس از آغاز اجرای برنامه یکسان‌سازی ارز از 21 فروردین، بانک مرکزی دور جدید پیش فروش سکه را در سررسیدهای یک ماهه، سه ماهه، 6 ماهه، 9 ماهه، یک ساله، 18 ماهه و 2ساله کلید زد.

بر اساس این گزارش، نمایندگان بورس کالا و شرکت کارگزاری بانک ملی ایران و همچنین «اکبر کمیجانی» قائم مقام، «سیدمحمود احمدی» دبیرکل و «پیمان قربانی» معاون اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در نشست مشترکی همفکری کردند.

بر این اساس مقرر شد در اسرع وقت سامانه‌ای برای تبادل و معامله اوراق پیش فروش حاوی جزییات اجرای طرح و نقش فروشنده، خریدار، بورس، بانک مرکزی و... راه اندازی شود.

همچنین برای اطلاع‌رسانی دقیق در مورد عرضه سکه و چگونگی تبدیل آن به گواهی سکه، مقرر شد اطلاعات لازم از سوی بانک مرکزی و بورس در اختیار مردم و ذی‌نفعان قرار گیرد.

همچنین قائم مقام رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این نشست از آمادگی این بانک برای پیش فروش های دوباره سکه خبر داد. کمیجانی بر تضمین تحویل سکه‌های پیش فروش شده از سوی بانک مرکزی و اعتمادسازی تاکید کرد و افزود: اعتماد عمومی، بازار ثانویه پررونقی را ایجاد کرده و بر ثبات بازار و تعادل قیمت ها موثر است.

وی اضافه کرد: مولفه‌های مختلف بر انتظارات عمومی و قیمت سکه تاثیر گذاشته است و برآیند نیروها به گونه‌ای بوده که سکه را در بازار آتی و بازار جاری، با قیمت بالاتری روبه‌رو کرده است.

کمیجانی افزایش قیمت سکه را متاثر از افزایش جهانی قیمت طلا، افزایش نرخ برابری دلار و دیگر اتفاقات و انتظارات دانست و تاکید کرد باید هر چه زودتر اقدامات اجرایی در این زمینه آغاز، بانک‌ها و کارگزاران عرضه سکه مشخص شود و به مردم و خریداران سکه اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد.


► سیف خبر داد: تشکیل بازار ثانویه ارز تا هفته آینده
۲۵ نکته برای ارسال رزومه شغلی ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 434 مهمان آنلاین داریم