ابلاغ تکالیف جدید مالیاتی صاحبان مشاغل
سه شنبه ، 12 تیر 1397 ، 10:30

رییس کل سازمان امور مالیاتی تعیین گروه‌بندی صاحبان مشاغل برای انجام تکالیف مالیاتی را ابلاغ کرد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایرنا، «سیدکامل تقوی‌نژاد» با صدور ابلاغیه‌ای به مخاطبین و ذی‌نفعان، امور مالیاتی شهر و استان تهران و ادارات کل امور مالیاتی تعیین گروه‌بندی صاحبان مشاغل موضوع آیین‌نامه اجرایی ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۹۴.۰۴.۳۱ را جهت اجرا ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه آمده است: طبق مقررات تبصره (۳) ماده (۲) آیین‌نامه اجرایی موضوع ماده ۹۵ اصلاحی ۱۳۹۴.۰۴.۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان مشاغلی که در گروه های دوم یا سوم قرار می‌گیرند، می‌توانند در هر سال مالیاتی نسبت به انجام تکالیف گروه بالاتر اقدام نمایند. در این صورت مکلف به رعایت مقررات مربوط خواهند بود.

بر اساس این گزارش، حکم تبصره مذکور ناظر بر مواردی است که مودی بنا به تمایل و خواسته خود تکالیف گروه بالاتر در نگهداری دفاتر و اسناد و مدارک را انجام می‌دهد، لذا صرف تسلیم اظهارنامه مالیاتی در قالب فرم گروه بالاتر بدون تمایل به انجام تکالیف قانونی مربوطه به منزله قرار گرفتن در گروه بالاتری که نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی آن اقدام نموده است نبوده و در این گونه موارد گروه مودی حسب مقررات قانونی مربوط به ماده ۲ آیین‌نامه یاد شده ملاک عمل خواهد بود.

► فهرست واردکنندگان خودروی دریافت کننده ارز رسمی+ میزان ارز دریافتی
اعلام رشد اقتصادی سال ۹۶ ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
خرید بلیط هواپیما
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 396 مهمان آنلاین داریم