برترین بانک‌های آسیا از دید نشریه بنکر

چهارشنبه ، 13 تیر 1397 ، 08:48
در رده‌بندی جدید نشریه بنکر (The Banker)، چهار بانک اول منطقه آسیا- اقیانوسیه از بانک‌های استرالیا هستند.

نشریه معتبر بنکر در رده‌بندی جدید خود، ۱۰۰۰ بانک برتر جهان را معرفی کرد که بانک "کامن ولث" استرالیا با ۴۰.۵۲۶ میلیارد دلار سرمایه در رده برترین بانک آسیایی و چهل و پنجمین بانک برتر جهان قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این رده‌بندی بدون در نظر گرفتن بانک‌های چینی و ژاپنی منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، پس از بانک کامن ولث، بانک‌های "وست پک"، "ای ان زد" و بانک ملی استرالیا در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفته‌اند و به ترتیب ثروتی معادل ۳۹.۹۸۰، ۳۸.۵۳۴ و ۳۷.۰۴۵ میلیارد دلار سرمایه دارند. پس از این چهار بانک استرالیایی، بانک " دی بی اس" سنگاپور با سرمایه ۳۲.۴۰۷ میلیارد دلار در رده پنجم قرار دارد.

استیت بنک هند، "کی بی فایننشیال"، بانک توسعه و "شینهان" هر سه از کره جنوبی و بانک "یونایتد اورسیز" از سنگاپور نیز به ترتیب در رده‌های ششم تا دهم این رده‌بندی جای دارند.

همچنین موفق‌ترین عملکرد مربوط به بانک ملی ازبکستان بوده است که طی سال گذشته سرمایه خود را ۱۸۸.۰۲ درصد افزایش داده است. بانک زمین و مسکن تایلند، بانک رفاه ویتنام، "آر.بی.ال" هند و بانک اتحادیه تایوان نیز با افزایش سرمایه ۱۲۴.۸۴ درصدی، ۷۳.۵۳ درصدی، ۵۴.۱۹ درصدی و ۴۸.۶۱ درصدی به ترتیب در رده دوم تا پنجم موفق‌ترین بانک‌ها از نظر عملکردی قرار گرفته‌اند.

بالاترین نرخ بازگشت سرمایه نیز متعلق به بانک "کاسپی" قزاقستان با نرخ ۴۹.۵۲ درصد است و پس از آن، بانک ملی ازبکستان با ۴۸.۸۲ درصد، " ساوث پسفیک" گینه نو با ۴۸.۳ درصد، "تک کام بانک" ویتنام با ۳۹.۲۳ درصد و بانک مردم سری لانکا با ۳۵.۱۱ درصد به ترتیب در رده های دوم تا پنجم قرار دارند.

► ثبت سفارش بانک مرکزی رصد می شود
آغاز به کار بازار ثانویه ارز تا ۴۸ ساعت آینده ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر