به همت سازمان آب و برق خوزستان مشکل آب آبادان و خرمشهر تا 15 تیر برطرف می شود

چهارشنبه ، 13 تیر 1397 ، 09:08

برای تکمیل خط ۲۰۰۰ میلیمتری انتقال آب به آبادان و خرمشهر ازبالا دست رودخانه کرخه ،۵۳۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی طرح آبرسانی غدیر هزینه شده است و به فضل الهی طرح در موعد مقرر که همان 15 تیرماه است وارد مدار بهره برداری می گردد

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خوزنیوز، رضا پرویزی مجری طرح آبرسانی غدیر در منطقه جنوب در گفت و گو با خبرنگار خوزنیوز درخصوص شرایط انتقال آب به شهرهای جنوبی استان گفت: در وضعیت فعلی بخشی از نیاز آب شرب شهرهای آبادان ،خرمشهر و شادگان از محل ایستگاه پمپاژ قیصریه در محدوده شهر هویزه به میانگین روزانه 230 هزار مترمکعب در شبانه روز صورت تامین میگردد.

پرویزی تاکید کرد: با تکمیل و اتمام عملیات اجرایی احداث خط انتقال آب 2000 میلیمتری ازطرح آبرسانی غدیر  بطول 113 کیلومتر و تعبیه الکتروپمپ ششم در ایستگاه پمپاژ ام الدبس در حدود 90000 مترمکعب در شبانه روز طی روزهای آینده به ظرفیت شهرهای آبادان و خرمشهر اضافه خواهد شد.

وی افزود: باتوجه به اینکه این آب از بالا دست رودخانه کرخه با ec مطلوب و کدورت زیر 5 ارسال خواهد شد بخشی از مشکل آب شرب شهرهای آبادان و خرمشهر را حل خواهد کرد.

وی افزود: سازمان آب وبرق خوزستان با حمایت و پشتیبانی استانداری خوزستان تمام ظرفیتهای موجود را برای حل سریع مشکل بکار گرفته است  و به مردم عزیز این شهرها که مصادیق صبرو تحمل و بردباری هستند قول میدهیم که با اتمام عملیات اجرایی این خط طی چند روز آینده بخشی از مشکلات موجود حل خواهد شد.

مجری طرح آبرسانی غدیر در منطقه جنوب گفت: برای تکمیل خط ۲۰۰۰ میلیمتری انتقال آب به آبادان و خرمشهر ازبالا دست رودخانه  کرخه ،۵۳۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی طرح آبرسانی غدیر هزینه شده است.

وی گفت: درمسیر احداث این خط حدود ۸۰ مورد موانع اجرایی وجود داشت که عبور از آنها حداقل بین ۸ تا ۱۰ ماه نیاز به زمان داشت ولی طی 2ماه گذشته تا حال با بکارگیری 30 اکیپ شبانه روزی عملیاتی وبیش از 100دستگاه ماشین آلات وبالغ بر 500 نفر نیروهای عملیاتی ،اجرایی و تخصصی در حال حاضر این موانع به 3 مورد رسیده است و به فضل الهی طرح در موعد مقرر که همان 15 تیرماه است وارد مدار بهره برداری می گردد. البته باید در نظر داشت ابگیری خط و رسیدن آب به مقصد نیز حدود 5 روز زمان میبرد.

پرویزی در خاتمه از پیگیریهای استاندار خوزستان و دستیار ویژه ایشان در امور عمرانی و زحمات  پیمانکار طرح قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) تشکر نمود.


► بانک مرکزی ارز دولتی در اختیار پرسپولیس قرار نمی‌دهد!
میانگین نرخ سود بین بانکی؛ ۱۸.۶۹ درصد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر