۳۴ درصد معاملات بورس در اختیار ۱۰ کارگزار بانکی
شنبه ، 23 تیر 1397 ، 07:49
عملکرد کارگزاری‌های بورس در خرداد ماه مشخص می‌کند که در بین ۲۰ کارگزار برتر بازار سرمایه، ۱۰ کارگزار بانکی بیش از ۳۴ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند که نشان از نقش ویژه آن‌ها در بورس دارد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران، از بین ۱۰۶ شرکت کارگزاری فعال در بازار سرمایه، ۱۰ کارگزاری سیستم بانکی با قرار گرفتن در بین ۲۰ کارگزاری برتر دوره یک ماهه خرداد ماه ۹۷، به میزان ۳۴.۹۲ درصد از کل معاملات بازار سهام را به خودشان اختصاص داده اند.

بر اساس این گزارش، کارگزاری‌های «بانک پارسیان با ۱۴.۹۵ درصد، بانک سپه با ۴.۳۵ درصد، بانک ملت با ۲.۲۷ درصد، بانک پاسارگاد  با ۲.۱۲ درصد، بانک مسکن با ۲.۱۲ درصد، بانک شهر با ۲.۱۱ درصد، بانک رفاه کارگران با ۱.۸۲ درصد، بانک خاورمیانه با ۱.۷۵ درصد، بانک سامان با ۱.۷۲ درصد و بانک کشاورزی با درصد ۱.۷۱» در بین ۲۰ شرکت کارگزاری برتر بورس قرار دارند.

همچنین آمار معاملات کارگزاری‌ها در سه ماه بهار سال جاری نشان می‌دهد که بیش از ۵۸.۵ میلیارد سهم به ارزش بالغ بر ۱۵.۶ هزار میلیارد تومان توسط شرکت های کارگزاری در بورس جا به جا شده که این میزان در خرداد ماه ۲۴.۹ میلیارد سهم به ارزش ۶.۹ هزار میلیارد تومان بوده است.

بر این اساس، معاملات خرداد ماه ۴۴ درصد از کل داد و ستدهای سه ماه ابتدایی سال جاری را به خود اختصاص داده است. نگاهی به آمار منتشر شده نشان می‌دهد که در این حجم از معاملات ۱۰ کارگزار با سهم ۴۲.۳ درصدی بیش از ۴.۰۸  هزار میلیارد تومان را به نام خود کرده‌اند و در مقابل ۲.۸ هزار میلیارد تومان دیگر نصیب ۹۶ کارگزار دیگر می‌شود.

► قطع شبکه اینستاگرام
تحویل سکه‌های پیش‌فروشی طبق برنامه ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد
Page Title

افراد حاضر

ما 219 مهمان آنلاین داریم