بنر
جزییات طرح دو فوریتی مجلس برای مالیات بر عایدی مسکن
يكشنبه ، 31 تیر 1397 ، 12:56
یک مقام مسوول با تشریح جزییات طرح دو فوریتی مجلس برای مالیات بر عایدی مسکن، گفت: در گام نخست فقط سوداگران عمده آن هم به تدریج مشمول این مالیات می‌شوند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از مهر، امروز (یکشنبه 31 تیر ماه) طرح دو فوریتی مالیات بر عایدی مسکن و زمین تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس هفته قبل از تدوین این طرح دو فوریتی خبر داده و گفته بود که محور این، دریافت مالیات بر عایدی سرمایه از املاک غیرمصرفی است.

بر اساس این گزارش، در طرح مجلس یکی از محورهای اصلی، ثبت قیمت معامله در سند ملک است به این معنی که در خرید و فروش ملک، قیمت فروش باید در سند ملک درج شود.

یک مقام مسوول افزود: نکته مهم در این طرح بحث معافیت‌هاست که خانه‌های موجود در اولین نقل و انتقال سند، از پرداخت مالیات معاف هستند و در راستای حمایت از ساخت‌وساز، خانه‌های نوساز بعد از صدور پروانه ساخت به مدت ۵ سال و همچنین زمین‌های کشاورزی و صنعتی از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

به گفته وی، نرخ مالیات بر عایدی مسکن در این طرح ۲۰ درصد مابه التفاوت خرید و خواهد بود و اخذ این نوع مالیات نیاز به سامانه خاصی ندارد.

این مقام مسوول تصریح کرد: هر فرد، هر دو سال یک بار هم می‌تواند بدون پرداخت مالیات، خانه اصلی را عوض کند. درواقع هر دوسال، یک خانه برای فروش از پرداخت مالیات بر عایدی معاف است.

وی تاکید کرد: نکته مهم این طرح آن است که در گام نخست فقط سوداگران عمده آن هم به تدریج تحت‌الشعاع مالیات قرار می‌گیرند؛ چرا که نمی‌خواهیم شوکی به بازار وارد شود و مردم عادی که ذی‌نغع هستند دچار مشکل شوند.

► دومین زلزله در استان کرمانشاه؛ شمار مصدومان به دست‌کم ۲۸۷ نفر رسید
مصرف اینترنت همراه گوشی خود را اینگونه کاهش دهید! ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 219 مهمان آنلاین داریم