بنر
دومین زلزله در استان کرمانشاه؛ شمار مصدومان به دست‌کم ۲۸۷ نفر رسید
دوشنبه ، 1 مرداد 1397 ، 07:39


بنا بر اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، استان کرمانشاه شامگاه یکشنبه ۳۱ تیر (۲۲ ژوئیه) برای دومین بار در این روز با زلزله‌ای به قدرت ۴.۲ ریشتر تکان خورد. این زمین لرزه در ساعت ۲۱:۱۸:۴۹ یکشنبه شب در ۱۷ کیلومتری تازه آباد روی داد.

پیش از آن در ساعت ۱۴:۳۷ زمین‌ لرزۀ دیگری به بزرگی ۵.۹ ریشتر حوالی تازه آباد شهرستان ثلاث باباجانی را تکان داده بود.

از زمان وقوع اولین زلزلۀ این روز، بیش از ۴۰ پس‌لرزه در شهرستان ثلاث باباجانی به ثبت رسیده و بنا بر آخرین گزارش‌ها شمار مصدومان زلزله‌های این روز به دست‌کم۲۸۷ نفر رسیده است.

هر دو زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین روی داده‌اند و بنا بر اعلام استاندار کرمانشاه، در اثر این حوادث حدود ۱۰۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری تخریب یا دچار خسارت شده‌اند.

به گفته استاندار کرمانشاه تیم‌های ارزیابی و امداد به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند زیرا انتظار می‌رود حجم تخریب در برخی از مناطق روستایی بالا باشد.

ایرنا به نقل از هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اعلام کرد که در پی وقوق اولین زلزله «۱۰۱ واحد مسکونی روستایی صد درصد تخریب شد و ۲۵۰ واحد دیگر نیز خسارت دیده که باید تعمیر شوند... ۶۰۰ واحد مسکونی شهری نیز در اثر زلزله امروز در شهرستان‌های غربی استان بخصوص شهرستان ثلاث باباجانی دچار خسارت شده‌اند.»

ریزش کوه و قطع برق ۱۵ روستا از دیگر مشکلات روی داده در پی وقوع این دو زلزله بوده است.

 

زلزله در استان هرمزگان


صبح امروز زلزله دیگری نیز به بزرگی ۵.۷ در مقیاس ریشتر بخش‌هایی از استان هرمزگان را لرزاند. به دنبال این زلزله دو پس‌لرزه با شدت ۴.۷ ریشتر نیز به وقوع پیوست.

ارزیابی‌ها و گزارش‌های اولیه حاکی از این است که این زلزله تلفات جانی در پی نداشته است.

► تغییر ساعت کاری شعب بانک سپه تهران از 7 صبح تا 13 و 30 دقیقه بعدازظهر
جزییات طرح دو فوریتی مجلس برای مالیات بر عایدی مسکن ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 196 مهمان آنلاین داریم