بنر

رئیس اتحادیه طلا: مباحث فضای مجازی درباره سخنان روحانی و ترامپ سکه را گران کرد
دوشنبه ، 1 مرداد 1397 ، 15:18

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه مباحث مطرح در فضای مجازی درباره اظهارات روحانی و ترامپ عامل اصلی گرانی سکه است، گفت: بازار طلا در رکود عجیبی بسر می برد.

به گزارش بانکی دات آی آر ابراهیم محمد ولی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره چرایی افزایش قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: بحث های مطرح در فضای مجازی که طی امروز و روزهای قبل دست به دست می شود عامل اصلی تشدید التهاب در این بخش است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر روحانی و ترامپ گفت: خبرهای سیاسی به همراه سیاست های بانک مرکزی و عرضه و تقاضا موجب شده تا بازار طلا و سکه در رکود عجیبی به سر ببرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص میزان تقاضا برای خرید سکه در بازار تصریح کرد: تقاضا بسیار جزئی است و اینطور نیست که بگوییم مردم برای خرید سکه صف کشیده اند.

محمد ولی ضمن تاکید براینکه افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه، قدرت تصمیم گیری برای خرید سکه و طلا را از مردم گرفته است، عنوان کرد: الان مثل چند ماه قبل، تقاضایی برای خرید سکه و طلا وجود ندارد. اگر تیر سال قبل هر واحد صنفی در روز 20 مشتری داشت الان 2 مشتری به زحمت دارد.

وی با بیان اینکه فعالان صنف طلا نیز دچار سردرگمی شده اند، گفت: افراد نمی دانند که اگر الان ذخایر طلا و سکه خود را به مشتری بفروشند فردا می توانند آنرا جایگزین کنند.

این فعال در بازار طلا و سکه در خصوص تاثیر طرح بانک مرکزی برای عرضه اوراق گواهی سکه در بورس گفت: این طرح در کوتاه مدت شاید تاثیر داشته باشد ولی برای دوره طولانی نمی تواند موجب کاهش قیمت در این بخش شود.

به گزارش تسنیم، محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی از جدی بودن این بانک در عرضه اوراق گواهی پیش فروش سکه خبر داده و گفته است: جلساتی میان بانک مرکزی و بورس برای عرضه اوراق گواهی سکه برگزار شده و به زودی بورس زمان عرضه را اعلام می کند.

► شایعه توقف فروش بنزین در تهران تکذیب شد
عبور قیمت سکه از ۳ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان/ چرا گرانی سکه متوقف نمی‎شود؟ ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 694 مهمان آنلاین داریم
بنر