بنر
برخورد جدی با اضافه برداشت بانک‌ها
سه شنبه ، 2 مرداد 1397 ، 10:16
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد:بانک مرکزی برای مهار نقدینگی می تواند همزمان تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز، انضباط مالی را درسیستم بانکی بالا برده و با اضافه برداشت بانک ها به طور جدی برخورد کند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «پدرام سلطانی» درباره افزوده شدن روزانه هزار میلیارد تومان به نقدینگی و چگونگی جلوگیری از رشد این نقدینگی گفت: مدیریت نقدینگی در شرایط کنونی بسیار سخت است.

وی افزود: بخشی از نقدینگی موجود در کشور مطالبات مشکوک الوصولی است که براساس استاندارد گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) باید به عنوان زیان شناسایی شود و به طور کلی از صورت های مالی بانک ها خارج شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی ادامه داد: بخش دیگری از نقدینگی که دارایی سمی بانک هاست نیز باید توسط بانک مرکزی به اصطلاح bail out شود (بانک مرکزی از بانک ها خریداری کند) تا از صورت های مالی آنها خارج شود؛ البته این موضوع در شرایطی است که بانک مرکزی در شرایط غیر تورمی قرار داشته باشد.

سلطانی تاکید کرد: جدای از این موضوع، برخورد جدی با اضافه برداشت بانک‌ها از حساب‌های خود نزد بانک مرکزی، بالا بردن انضباط مالی در سیستم بانکی و همچنین تعیین تکلیف موسسات اعتباری غیر‌مجاز می‌تواند راهکارهایی برای جلوگیری از رشد فزاینده نقدینگی در کشور باشد.

► نوسان قیمت ارز کار مردم نیست/بازار ثانویه به معنای عملی به وجود نیامده
تمدید تغییر ساعات کاری ادارات در خراسان رضوی تا ۱۵ مردادماه ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 186 مهمان آنلاین داریم