بنر
دو برابر شدن سقف تسهیلات بانکی برای شرکت‌های دارویی
چهارشنبه ، 3 مرداد 1397 ، 08:33
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار مقرر شده است شرکت‌های دارویی بتوانند دو برابر حد فعلی از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «کیانوش جهانپور» با اعلام این خبر افزود: شورای پول و اعتبار میزان سقف تسهیلات بانکی که شرکت‌های دارویی می‌توانستند استفاده کنند را به منظور کمک به نقدینگی شرکت‌های دارویی به میزان دو برابر افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، با پیگیری‌های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و براساس مصوبه شورای پول و اعتبار مقرر شده است تا شرکت‌های دارویی بتوانند دو برابر حد مقرر فعلی از تسهیلات بانکی استفاده کنند و نامه آن نیز در تاریخ ۲۶ تیرماه ۹۷ از سوی بانک مرکزی به تمامی بانک‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: در تعامل با گمرک تسهیلات گمرکی برای شرکت های دارویی ایجاد شده است؛ همچنین در تعامل بانک مرکزی و سازمان مدیریت بحث تامین ارز به میزان ۲.۸ میلیارد یورو برای تامین دارو قطعی شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در ادامه به تسهیلات دیگری که برای شرکت‌های دارویی در نظر گرفته شده است، اشاره کرد و افزود: تسهیلات دیگر در خصوص واردات مواد اولیه دارو بود که بحث ثبت منبع در خصوص دارو و مواد اولیه دارویی نیز تسهیل شد.

وی با بیان این که تلاش خود را برای آرامش بیشتر بازار دارویی کشور انجام خواهیم داد، گفت: با توجه به تسهیلاتی که تاکنون ایجاد شده، باز هم باید نقدینگی ریالی تولیدکنندگان تامین شود که بخش عمده آن به تحقق مطالبات معوقه شرکت‌های دارویی از بیمه‌ها مربوط می‌شود.

► فرصت تازه برای تسویه بدهی تسهیلات مسکن
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۰۵/۰۲ ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 191 مهمان آنلاین داریم