بنر
فرصت تازه برای تسویه بدهی تسهیلات مسکن
چهارشنبه ، 3 مرداد 1397 ، 08:45

بانک مسکن به منظور تشویق سازندگان به تسویه مطالبات سررسیدگذشته مربوط به تسهیلات ساخت، تحت شرایطی معین جرایم دیرکرد بازپرداخت این تسهیلات را می‌بخشد.


به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، بر اساس تبصره الحاقی به بند 16 قانون بودجه سال 97، به منظور تشویق تولید کنندگان و تسویه مطالبات بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال 96 سررسید شده باشد، از تاریخ سررسید تا شهریور 97 تسویه کنند، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری مکلف هستند اصل و سود تسهیلات را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه کنند.

بر همین اساس با موافقت هیات مدیره بانک مسکن این تبصره برای سازندگان مسکن نیز پیاده می‌شود. به این ترتیب بخشودگی خالص جرائم صرفا برای تسهیلات پرداختی به واحدهای مسکونی تولید شده و سازندگان واحدهایی که طی قراردادهای مشارکت ساخته شده، در صورت تسویه نقدی کلیه مطالبات (شامل اصل و سود تسهیلات طبق قرارداد اولیه) تا پایان مردادماه که طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن در حال اجرا است، اعمال می‌شود.

سازندگانی که با استفاده از تسهیلات بانک مسکن نسبت به ساخت پروژه‌های مسکونی اقدام کرده‌اند، حدود دو ماه فرصت دارند تا از مزایای بخشنامه بخشودگی کل جرائم با شرایطی که ذکر شد، برخوردار شوند و بدون پرداخت جریمه، اصل و سود تسهیلات خود را یکجا پرداخت کنند.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن با اجرای طرح ابتکاری چاوش از اواخر خرداد ماه امسال، شرایط ویژه‌ای برای بازپرداخت بدهی معوق تسهیلات روستایی و اقشار خاص اعم از مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، ایثارگران، زلزله‌زدگان و خریداران واحدهای مسکن مهر فراهم کرد که به موجب آن، امکان بخشودگی جرایم اقساط معوق فراهم شد. در این طرح تسهیلات گیرندگانی که به دلیل معوق شدن اقساط مشمول جریمه شده بودند، می‌توانند با شرایطی از بخشودگی جرایم برخوردار شوند. اجرای این طرح که به تسریع در روند کاهش مطالبات غیرجاری بانک مسکن کمک می‌کند، تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.

اگرچه طرح چاوش ویژه گروهی از تسهیلات‌گیرندگان بانک مسکن طراحی شده بود، اما در پی بخشنامه جدید بانک مسکن به منظور عملیاتی کردن یک تبصره از بودجه سال 97 که در زمینه بخشودگی جرایم تسهیلات بانکی تولیدکنندگان در سقف زمانی مشخص برای شبکه بانکی تعیین تکلیف کرده است، سازندگان مسکن که در زمره تولیدکنندگان به شمار می‌آیند نیز از پرداخت کل جرایم در صورت تسویه اصل و سود تسهیلات معاف شده‌اند و این بخشنامه نیز همزمان با ایام باقی مانده از اجرای طرح چاوش، قابلیت اجرا پیدا کرده است.

► چگونگی ادغام بانک‌های نظامی در بانک‌های دولتی
دو برابر شدن سقف تسهیلات بانکی برای شرکت‌های دارویی ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 194 مهمان آنلاین داریم