بنر
مناقصه اموال موسسات مالی/ تکلیف مطالبات ثامن‌الحجج
شنبه ، 6 مرداد 1397 ، 09:30
نایب رییس مجلس، آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه درباره مشکلات موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «مسعود پزشکیان» در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران قوا برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، گفت: در این نشست گزارشی درباره مشکلات بانک­ها ارایه شد که بر اساس آن، بانک­ها نتوانسته­اند سپرده­های کاسپینی­ها را پرداخت کنند، لذا زمانی که گلایه سپرده­گذاران درباره عدم پرداخت مطالبات منتقل شد بانک مرکزی قبول کرد که اشکال از سوی آنها بوده و مقرر شد که این مشکلات حل شود.

بر اساس این گزارش، نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: تصمیمات اخذ شده برای پرداخت مطالبات تا سقف یک میلیارد تومان تصمیمات هیات نمایندگان سه قوه بوده و لازم الاجراست، بنابراین قطعا سپرده­ها تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت می­شود و مشکلی برای پرداخت این مبلغ وجود نخواهد داشت و درباره مابقی موارد قوه قضاییه باید اقدامات لازم را انجام دهد.

پزشکیان با اشاره به این که در نشست اخیر روند شناسایی اموال و دارایی ها مورد بحث قرار گرفت، یادآور شد: در این جلسه تصمیم­گیری شد که اموال موسسات به مناقصه گذاشته و میزان دارایی­ها محاسبه شود تا خطوط اعتباری گشایش­یافته تصفیه شود و سپس اگر دارایی­ها کفاف داد، سایر سپرده­ها پرداخت شود.

وی با بیان این که شروع فرآیند مناقصات باید توسط روسای سه قوه امضا شود و سپس روال قانونی خود را طی کند، افزود: براساس برآوردها اموال تا سقف یک میلیارد تومان سپرده را کفاف می­دهد و برای پرداخت مابقی مطالبات، سپرده­گذاران باید در شناسایی کمک کنند و اگر اطلاعاتی دارند ارایه دهند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره پرداخت مطالبات ثامن­ الحجج با اشاره به این که برای متهم این موسسه قرار بازداشت صادر شده است، تصریح کرد: برای این موسسه نیز باید تا سقف یک میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شود، چرا که بانک مرکزی خط اعتباری آن را باز کرده است.

► یک بار برای همیشه مفاهیم ارز دیجیتال را یاد بگیرید
قیمت انواع لبنیات رسماً تا ۳۲ درصد افزایش یافت +جدول ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 183 مهمان آنلاین داریم