بنر

مناقصه اموال موسسات مالی/ تکلیف مطالبات ثامن‌الحجج
شنبه ، 6 مرداد 1397 ، 09:30
نایب رییس مجلس، آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه درباره مشکلات موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «مسعود پزشکیان» در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران قوا برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، گفت: در این نشست گزارشی درباره مشکلات بانک­ها ارایه شد که بر اساس آن، بانک­ها نتوانسته­اند سپرده­های کاسپینی­ها را پرداخت کنند، لذا زمانی که گلایه سپرده­گذاران درباره عدم پرداخت مطالبات منتقل شد بانک مرکزی قبول کرد که اشکال از سوی آنها بوده و مقرر شد که این مشکلات حل شود.

بر اساس این گزارش، نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: تصمیمات اخذ شده برای پرداخت مطالبات تا سقف یک میلیارد تومان تصمیمات هیات نمایندگان سه قوه بوده و لازم الاجراست، بنابراین قطعا سپرده­ها تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت می­شود و مشکلی برای پرداخت این مبلغ وجود نخواهد داشت و درباره مابقی موارد قوه قضاییه باید اقدامات لازم را انجام دهد.

پزشکیان با اشاره به این که در نشست اخیر روند شناسایی اموال و دارایی ها مورد بحث قرار گرفت، یادآور شد: در این جلسه تصمیم­گیری شد که اموال موسسات به مناقصه گذاشته و میزان دارایی­ها محاسبه شود تا خطوط اعتباری گشایش­یافته تصفیه شود و سپس اگر دارایی­ها کفاف داد، سایر سپرده­ها پرداخت شود.

وی با بیان این که شروع فرآیند مناقصات باید توسط روسای سه قوه امضا شود و سپس روال قانونی خود را طی کند، افزود: براساس برآوردها اموال تا سقف یک میلیارد تومان سپرده را کفاف می­دهد و برای پرداخت مابقی مطالبات، سپرده­گذاران باید در شناسایی کمک کنند و اگر اطلاعاتی دارند ارایه دهند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره پرداخت مطالبات ثامن­ الحجج با اشاره به این که برای متهم این موسسه قرار بازداشت صادر شده است، تصریح کرد: برای این موسسه نیز باید تا سقف یک میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شود، چرا که بانک مرکزی خط اعتباری آن را باز کرده است.

► یک بار برای همیشه مفاهیم ارز دیجیتال را یاد بگیرید
قیمت انواع لبنیات رسماً تا ۳۲ درصد افزایش یافت +جدول ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 704 مهمان آنلاین داریم
بنر