بنر
برنامه‌های رییس کل بانک مرکزی اعلام شد
دوشنبه ، 8 مرداد 1397 ، 11:05
رییس کل بانک مرکزی در مراسم معارفه خود برنامه‌هایش برای اقتصاد کشور و نظام بانکی را اعلام کرد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «عبدالناصر همتی» در مراسم تودیع و معارفه رییس کل بانک مرکزی که با حضور معاون اول رییس جمهوری و جمعی از مدیران ارشد نظام بانکی کشور برگزار شد، گفت: بنده در چه شرایط سختی این سمت را دریافت کرده‌ام، اما من آماده‌ام برای کشور، دولت و مردم اقدامات مثبتی انجام دهم.

وی با بیان این که بانک مرکزی ستون اقتصادی کشور است، اظهار داشت: همگام با اقتصاد کشور برنام‌هایی عملیاتی خواهد شد و تاب آوری کشور در این شرایط بسیار ضروری است. همتی با اشاره به تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها فرصتی برای ارتقا توان کشور است و وضعیت بازار ارز، عدم ترازنامه بانک‌ها، بی‌تدبیری در سیاست‌های پولی و سردرگمی از مشکلات موجود است.

همتی با اشاره به برنامه‌هایش درباره کنترل بازار ارز گفت: این برنامه‌ها برای کنترل بازار ارز با رییس‌جمهوری هماهنگ و پس از نهایی شدن به مردم اعلام می‌شود.

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: سیاست صادقانه و ثبات منطبق با درخواست‌های مردم اعلام و اجرایی خواهند شد؛ برای این امر حفظ قدرت ارزی کشور و متناسب با کنترل نرخ تورم و اصلاح ناترازی بانک‌ها و مهار نقدینگی و هدایت آن مدنظر قرار خواهد  گفت.

وی ثبات در مطالبات اقتصادی و حذف رانت از نظام بانکی را از برنامه‌هایش اعلام کرد و گفت: در سیاست پولی، بانک مرکزی بر تجربه عملی دهه‌های اخیر تکیه خواهد کرد.

همتی ادامه داد: در دوره جدید بانک مرکزی تلاش می‌شود تا پیام‌آور ثبات و تقویت اعتماد عمومی به سیاست‌گداران باشیم و ثبات قیمت‌ها پیگیری می‌شود و ضمن اذعان به مشکلات موجود، باید تلاش کرد تا از راه‌های صحیح و نظرات کارشناسی استفاده کرد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان این که باید بازار بین بانکی از شفافیت بیشتری برخوردار شود، ادامه داد: همچنین باید به حذف رانت خواری و فساد توجه ویژه شود و از صاحب نظران می‌خواهم دیدگاه‌های طیف‌های مختلف را اعلام کنند.

► دستور رییس‌جمهوری برای پیگیری اصلاح نظام بانکی
23 دستاورد کلیدی وزارت اقتصاد در یازده ماه گذشته ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 179 مهمان آنلاین داریم