بنر

برنامه‌های رییس کل بانک مرکزی اعلام شد
دوشنبه ، 8 مرداد 1397 ، 11:05
رییس کل بانک مرکزی در مراسم معارفه خود برنامه‌هایش برای اقتصاد کشور و نظام بانکی را اعلام کرد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «عبدالناصر همتی» در مراسم تودیع و معارفه رییس کل بانک مرکزی که با حضور معاون اول رییس جمهوری و جمعی از مدیران ارشد نظام بانکی کشور برگزار شد، گفت: بنده در چه شرایط سختی این سمت را دریافت کرده‌ام، اما من آماده‌ام برای کشور، دولت و مردم اقدامات مثبتی انجام دهم.

وی با بیان این که بانک مرکزی ستون اقتصادی کشور است، اظهار داشت: همگام با اقتصاد کشور برنام‌هایی عملیاتی خواهد شد و تاب آوری کشور در این شرایط بسیار ضروری است. همتی با اشاره به تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها فرصتی برای ارتقا توان کشور است و وضعیت بازار ارز، عدم ترازنامه بانک‌ها، بی‌تدبیری در سیاست‌های پولی و سردرگمی از مشکلات موجود است.

همتی با اشاره به برنامه‌هایش درباره کنترل بازار ارز گفت: این برنامه‌ها برای کنترل بازار ارز با رییس‌جمهوری هماهنگ و پس از نهایی شدن به مردم اعلام می‌شود.

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: سیاست صادقانه و ثبات منطبق با درخواست‌های مردم اعلام و اجرایی خواهند شد؛ برای این امر حفظ قدرت ارزی کشور و متناسب با کنترل نرخ تورم و اصلاح ناترازی بانک‌ها و مهار نقدینگی و هدایت آن مدنظر قرار خواهد  گفت.

وی ثبات در مطالبات اقتصادی و حذف رانت از نظام بانکی را از برنامه‌هایش اعلام کرد و گفت: در سیاست پولی، بانک مرکزی بر تجربه عملی دهه‌های اخیر تکیه خواهد کرد.

همتی ادامه داد: در دوره جدید بانک مرکزی تلاش می‌شود تا پیام‌آور ثبات و تقویت اعتماد عمومی به سیاست‌گداران باشیم و ثبات قیمت‌ها پیگیری می‌شود و ضمن اذعان به مشکلات موجود، باید تلاش کرد تا از راه‌های صحیح و نظرات کارشناسی استفاده کرد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان این که باید بازار بین بانکی از شفافیت بیشتری برخوردار شود، ادامه داد: همچنین باید به حذف رانت خواری و فساد توجه ویژه شود و از صاحب نظران می‌خواهم دیدگاه‌های طیف‌های مختلف را اعلام کنند.

► دستور رییس‌جمهوری برای پیگیری اصلاح نظام بانکی
23 دستاورد کلیدی وزارت اقتصاد در یازده ماه گذشته ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 696 مهمان آنلاین داریم
بنر