دستور رییس‌جمهوری برای پیگیری اصلاح نظام بانکی
دوشنبه ، 8 مرداد 1397 ، 11:08
معاون اول رییس‌جمهوری اصلاح نظام بانکی، تدوین سیاست ارزی متناسب با شرایط اقتصادی روز کشور و کنترل نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید را مهم‌ترین اولویت‌های بانک مرکزی در دوره مدیریت جدید خواند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از بانک مرکزی، «اسحاق جهانگیری» در مراسم تودیع و معارفه رییس کل بانک مرکزی، با خطیر خواندن شرایط اقتصادی امروز کشور تصریح کرد: در شرایط امروز محدودیت های زیادی پیش رو است و در وضعیت دشواری قرار داریم ولی این به معنای بن بست اقتصادی نیست؛ ما باید این تهدیدها را به فرصت-هایی برای توسعه کشور تبدیل کنیم.

بر اساس این گزارش، جهانگیری اصلاح نظام بانکی را یکی از مهمترین اولویت‌های رییس کل بانک مرکزی برشمرد و گفت: از روزهای نخست دولت یازدهم این موضوع مطرح بود که نظام بانکی با مشکلات جدی روبرو است. در این میان یکی از مهمترین نکاتی که به آن پرداخته می شود موضوع معوقات بانکی بود که بخش عمده آن به خاطر شرایط اقتصادی ایران بوده است و فعالان اقتصادی به دلیل شرایط خاص اقتصادی توانایی پرداخت تسهیلاتی را نداشتند و این موضوع و راه های حل مشکلات باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی افزود: رییس‌جمهوری به تازگی در یادداشتی از بنده خواسته‌اند با جدیت تمام طرح اصلاح نظام بانکی که از دوره آقای سیف شروع شده است پیگیری شود. همچنین نظارت بر بانک‌ها یکی از نکاتی است که بانک مرکزی باید بر آن تمرکز کند؛ به این معنا که نمی‌شود بانک مرکزی دستورالعملی برای کاهش نرخ سود بانکی ابلاغ کند ولی بانک‌ها آن را اجرایی نکنند.

معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به لزوم تدوین سیاست های ارزی در شرایط اقتصادی جدید کشور گفت:  در حوزه سیاست های ارزی نیز کشور شرایط جدیدی را تجربه می کند. بانک مرکزی  باید سیاست های خود را متناسب با عرضه و تقاضا تدوین کرده و با شناختی که از رئیس کل بانک مرکزی دارم انتظار است با بهره گیری از نظراتصاحب نظران و نخبگان کشور سیاست‌های کارآمدی تدوین و اجرایی شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: بحث نقل و انتقالات ارزی در ایران یکی از نکات مهمی است که امروز برخی چالش‌ها را پیش‌روی بانک مرکزی قرار داده است؛ در حالی که هیچ محدودیتی پیش‌روی بانک مرکزی در منابع ارزی مستقر در خارج از کشور نیست و ممکن است تنها نوع ارز متفاوت شده باشد. پس وظیفه بانک مرکزی است که روش‌هایی به کارگیرد که نقل و انتقالات ارزی با مشکل مواجه نشود.

► عذرخواهی ثبت احوال از مردم
برنامه‌های رییس کل بانک مرکزی اعلام شد ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 382 مهمان آنلاین داریم