بنر
۵ فروند ATR خریداری شده وارد کشور شد
يكشنبه ، 14 مرداد 1397 ، 09:32

۵ فروند هواپیمای جدید ATR ایران ایر که پول خرید آنها دو روز پیش نقدا پرداخت شده بود، دقایقی قبل در باند فرودگاه مهرآباد به زمین نشستند.

صبح امروز اولین هواپیما از مجموع 5 فروند ATR جدید ایران ایر در باند فرودگاه مهرآباد به زمین نشست. قرار است 4 فروند ATR دیگر به فاصله حدود 10 دقیقه ای وارد فرودگاه مهرآباد شوند.

مهرماه سال گذشته و چند روز پس از موافقت هیئت دولت با تکیه زدن فرزانه شرفبافی بر صندلی مدیرعاملی ایران ایر، دو فروند هواپیمای ATR تحویل هما شد. در ادامه 9 دیماه سال گذشته نیز دو فروند این نوع هواپیمای توربوپراپ به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحویل شده بود.

با احتساب 5 فروند هواپیمای امروز تاکنون 13 فروند ATR از مجموع قرارداد خرید 20 فروند از این هواپیما به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحویل شده است.

فخریه کاشان، مشاور وزیر راه و شهرسازی دیروز گفته بود پول 5 فروند هواپیمای جدید ایران ایر را به صورت نقدی و در فاصله 48 ساعت تا تحویل آن پرداخت کرده اند.

به نظر می رسد با توجه به اعمال تحریم ها و تشدید آن از سوی آمریکا، 7 فروند ATR باقیمانده بر اساس قرارداد ایران ایر و کمپانی ATR دیگر امکان تحویل پیدا نخواهد کرد. از مجموع 100 فروند قرارداد خرید هواپیما با کمپانی ایرباس نیز تاکنون 3 فروند تحویل ایران ایر شده که به احتمال فراوان به سرنوشت هواپیماهای باقیمانده ATR دچار خواهد شد.

 

► آغاز تحریم خودروسازی ایران از فردا
ترامپ: دیدار با حسن روحانی بستگی به ایران دارد ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 191 مهمان آنلاین داریم