شاپرک ۱۳۰۰ درگاه متخلف را در سال ۹۷ مسدود کرد
دوشنبه ، 29 مرداد 1397 ، 13:24
سرپرست معاونت توسعه و نظارت شاپرک از مسدود سازی ۱۳۰۰ درگاه متخلف و قرار گرفتن ۳۹۶ کد ملی در فهرست سیاه شاپرک خبر داد.
به گزارش بانکی دات آی آر مهدی طوبایی صبح امروز (یکشنبه) و در نشستی خبری با اعلام این خبر، اظهار داشت: شاپرک از ابتدای سال جاری ۱۴۳۸ درگاه مشکوک به رفتارهای غیر متعارف را شناسایی کرده است که از این تعداد یک هزار و ۳۰۰ درگاه متخلف تشخیص داده شده و مسدود شده اند.
وی افزود: ۳۹۶ کد ملی پذیرندگان متخلف در فهرست سیاه شاپرک قرار گرفته که این افراد دیگر قادر نیستند از هیچ شرکت PSP خدمات پرداخت دریافت کنند.
سرپرست معاونت توسعه و نظارت شاپرک تصریح کرد: شرکت های PSP هم بر اساس پایش های خود از روی دیتاهای تراکنش های درگاه های پذیرندگان و همچنین سامانه های کشف تقلب خود توانسته اند ۴۴۹ درگاه متخلف را شناسایی و مسدود کنند.
طوبایی اظهار داشت: شاپرک در سال ۹۷ به منظور شناسایی تخلفات درگاه های پرداخت علاوه بر پایش فضای مجازی، مطالعه و بررسی داده‌های تراکنشی پذیرندگان را آغاز و رفتارهای غیر متعارف پذیرندگان مبنای بررسی های خود قرار داد و پذیرندگان پُر خطر را بر این اساس شناسایی کرد که این الگو در سایر مشورها به منظور شناسایی تخلفات مورد استفاده قرار می گیرد.
وی در خصوص روند مسدودسازی درگاه متخلف در شاپرک اظهار داشت: این نهاد بر اساس رفتارهای مشکوک، درگاه فوق  را مسدود و آن را را به شرکت PSP  مربوطه به منظور تشخیص تخلف معرفی می کند. طوبایی یادآور شد: شرکت PSP در این روند ۲۴ ساعت مهلت دارد که متخلف بودن یا نبودن درگاه را بررسی و در صورت متخلف نبودن درگاه این موضوع را به شاپرک اعلام می کند و درگاه مورد نظر باز می شود.
همچنین شرکت PSP هفته فرصت دارد، مستندات لازم برای متخلف نبودن درگاه پرداخت را به شاپرک ارائه دهد. البته در صورتی که مدارک و مستندات لازم به شاپرک در این مهلت ارائه نشود درگاه فوق دوباره مسدود و کد ملی دارنده آن در لیست سیاه شاپرک قرار می گیرد تا فرد مورد نظر دیگر نتواند از هیچ شرکت PSP درگاه پرداخت دریافت کند.
لیست سیاه شاپرک بر اساس کد ملی فعالیت می کند که یک هزار و ۳۰۰ درگاه متخلف مربوط به ۳۹۶ شناسه ملی بود که در بلک لیست شاپرک قرار گرفتند.
شرکت شاپرک در سال ۹۶ نیز ۷۳۴ درگاه متخلف را مسدود کرد. طوبایی با بیان این که سیاست شاپرک در توسعه و نظارت حرکت در مسیر استانداردهای بین المللی است، گفت: فرآیندهای تدوین شده در شاپرک برای تشخیص تخلفات درگاه های پرداخت بر اساس تحلیل داده ها و رفتارهای پذیرندگان است که این رویکرد زمان تشخیص تخلف را کاهش داده است.

► مهلت تعویض دسته چک های قدیم تمدید شد
روحانی ششم شهریور به مجلس می رود ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 504 مهمان آنلاین داریم