اجرای برنامه‌های جبرانی تنظیم بازار ارز
دوشنبه ، 26 شهریور 1397 ، 08:01
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱۲ برنامه در یک مجموعه جامع برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز با مسوولیت بانک مرکزی است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «محمدباقر نوبخت» رییس سازمان برنامه و بودجه، در مراسم امضای تفاهم‌نامه برنامه اشتغال وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اشاره به برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: در این برنامه پیش بینی شد که به طور متوسط سالیانه ۷۵۰ هزار نفر نیروی کار جدید وارد بازار کار شود.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی کردیم تا فرصت اشتغال بالا برود، اظهار داشت: برنامه‌ریزی کردیم تا بیش از یک میلیون فرصت شغلی ایجاد شود، در بهار امسال ۷۱۱ هزار نفر وارد بازار کار شدند و با اقدامات سال ۹۶ و استمرار طرح‌های عمرانی ۲۵ هزار میلیارد تومان بودجه صرف شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به این که میزان اشتغال در دولت دوازدهم افزایش پیدا کرده است، گفت: باید با اقدامات متفاوت بتوانیم میزان اشتغال را افزایش دهیم و در تبصره امسال، ۱۴ برنامه برای افزایش اشتغال داریم.

وی درباره برنامه‌های اشتغال اظهار داشت: در تمام حوزه‌های سیاست‌گذاری، نهایتا یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در نظر گرفته‌ایم و ۳ هزار میلیارد تومان بودجه برای این کار تخصیص داده شد؛ برنامه‌ای را به صورت تخصصی تدوین کرده‌ایم و در تمام استان‌های کشور اجرایی خواهد شد و رقابتی میان استان‌ها بوجود می‌آید و هر استانی فعال تر باشد بودجه بیشتری دریافت خواهد کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره تحریم‌ها گفت: هماهنگ شده‌ایم تا به هر صورتی که شده تحریم‌ها را خنثی کنیم و آثار آن‌ را از بین ببریم، اتاق فکر غربی‌ها به دنبال خنثی کردن اقدامات ما هستند اما ما روحیه خود را از دست نمی‌دهیم و تحریم‌ها را دور می‌زنیم.

نوبخت با بیان این که برنامه جامع تحریم از تیرماه آماده شده است، افزود: جز آن چه برای مقابله با تحریم داریم، برنامه‌هایی هم برای ساماندهی بازار ارز داریم و بسته‌های جبرانی باید برای مقابله با تحریم ها داشته باشیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: معتقد هستیم اقدامات ما در برنامه ششم به تحریم‌ها ارتباط ندارد، اما می‌دانیم که تحریم‌ها به برخی از صنایع لطمه وارد می‌کند و به همین دلیل پنج بسته جبرانی در این خصوص تهیه شده است.

► اعطای وام قرض الحسنه شهریه به دانشجویان دانشگاه آزاد
ما خیلی مقاومیم... خیلیییی ^_^ ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 388 مهمان آنلاین داریم