قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
چهارشنبه ، 4 مهر 1397 ، 13:27

در حالی که سرمایه گذاران در آستانه اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره محتاطانه رفتار می کنند، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت.

انتظار می رود سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست دو روزه خود برای سومین بار در سال جاری نرخ بهره را افزایش دهند.

بر اساس گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 1199 دلار و 96 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.3 درصد کاهش به 1204 دلار و 70 سنت رسید.

جان شارما، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «مردم منتظر سرنخ هایی از نشست فدرال رزرو آمریکا هستند... من فکر می کنم فدرال رزرو همچنان مسیر افزایش نرخ بهره را ادامه خواهد داد. اما آنها ممکن است به این موضوع نیز اشاره کنند که جنگ تجاری میان آمریکا و چین احتمالا بر رشد اقتصادی تاثیر خواهد گذاشت.»

نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا امروز به پایان می رسد و انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را برای هشتمین بار از اواخر سال 2015 تاکنون افزایش دهد. سرمایه گذاران همچنین انتظار دارند قبل از پایان امسال یک نوبت دیگر نرخ بهره افزایش یابد، اما چشم انداز افزایش نرخ بهره در سال 2019 چندان روشن نیست.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اف سی استون در این باره گفت: «ما فکر می کنیم ارزش دلار پس از پایان نشست فدرال رزرو کاهش خواهد اافت و این موضوع را با توجه به این واقعیت می گوییم که ارزش دلار قبل از نشست فدرال رزرو بیش از حد بالا رفته است.»

تقویت ارزش دلار موجب گران تر شدن فلز زرد برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

► دلار به 18 هزار تومان رسید
قیمت رب گوجه ۲.۵ برابر شد ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 403 مهمان آنلاین داریم