اعلام موجودی تمام بانک‌های کشور

يكشنبه ، 8 مهر 1397 ، 11:12

در این صفحه می‌توانید دسترسی سریع و معتبر به سرویس اعلام موجودی اینترنتی تمام بانک‌ها و موسسات دارای مجوز بانک مرکزی ایران پیدا کنید. برای اعلام موجودی اینترنتی حساب بانکی یا کارت بانکی هر بانک، اطلاعات متفاوتی مورد نیاز است که در هر بانک شرایط متفاوت است.

در صورتی که اطلاعات لازم و کافی برای چگونگی دریافت موجودی اینترنتی از بانک مورد نظرتان را دارید، مستقیم روی لوگوی آن بانک در فهرست زیر کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر جهت استعلام موجودی آنلاین هدایت شوید.

در غیر این صورت، برای آشنایی و آموزش گام‌به‌گام چگونگی دریافت موجودی اینترنتی هر بانک روی لوگوی «آموزش چگونگی انجام» کنار لوگوی همان بانک کلیک کنید تا به صفحه راهنمای گام‌به‌گام دریافت آنلاین موجودی آن بانک هدایت شوید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از دریافت موجودی آنلاین بانک‌های کشور، آموزش چگونگی انجام آن را یکبار مطالعه کنید.

در صفحه "با روش‌های مختلف انتقال پول آشنا شوید" شما می‌توانید اطلاعات بیشتر و مفیدی درباره روشهای مختلف انتقال پول در بانک‌ها و موسسات مالی دریافت نمائید. (کلیک کنید)

اعلام موجودی اینترنتی بانک‌های خصوصی

در صفحه "پیش شماره کارت بانکی همه بانک های ایران" شما می‌توانید پیش شماره کارت بانکی بانک‌ها و موسسات مالی را مشاهده نمائید. (کلیک کنید)

در شبکه بانکی کشور، مشتری می‌تواند با مراجعه به کانال‌های مختلف که توسط بانک افتتاح کننده حساب مشخص می‌شود، از موجودی حساب خود نزد بانک مطلع گردد. بانک‌های مختلف برای ارائه اطلاعات مورد نیاز برای موجودی حساب کاربران در جهت تسهیل کردن ارائه خدمات به مشتری، از کانال‌ها مختلف استفاده می‌نمایند. به عنوان مثال در شبکه شتاب، سرویس ارائه موجودی به دارنده کارت بانکی ارائه شده و در قبال ارائه آن، درحال حاضر مبلغ ۱۰۰۰ ریال از حساب مشتری در قالب کارمزد خدمات بانکی کسر می‌گردد.

روش‌های اعلام موجودی کارت بانکی:

۱. مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب:
در صورتی که بانک از یک سیستم متمرکز برای مدیریت حساب‌های مشتریان استفاده نماید، مشتری با مراجعه به هر شعبه می‌تواند از موجودی حساب خود مطلع گردد. در غیر این صورت مشتری باید به‌‌ همان شعبه‌ای که حساب را افتتاح کرده است، باید برای دریافت موجودی حساب خود مراجعه نماید.

۲. اعلام موجودی با استفاده از دستگاه‌های خود‌پرداز:
در صورتی که بانک از یک سیستم متمرکز برای مدیریت حساب‌های مشتریان استفاده نماید، مشتری با مراجعه به هر شعبهدارندگان کارت‌های بانکی در صورتی که کارت خود را به حسابی در بانک متصل کرده باشند، می‌توانند با مراجعه به شبکه خودپردازهای بانکی در تمام کشور، از موجودی حساب خود مطلع شوند. البته باید بانک مورد نظر آن‌ها به شبکه شتاب وصل باشد. در غیر این صورت دریافت موجودی فقط از کانال دستگاه خود‌پرداز‌‌ همان بانک مقدور خواهد بود. (برای این کار به خود کارت بانکی و رمز اول کارت بانکی نیاز است).

۳. اعلام موجودی با استفاده از پایانه‌های فروشگاهی:
در کنار شبکه خودپرداز‌های بانکی، دارندگان کارت‌های بانکی می‌توانند با مراجعه به شبکه پایانه‌های فروشگاهی در تمام کشور، از موجودی حساب خود مطلع شوند. البته باید بانک نصب کننده پایانه فروشگاهی، به شبکه شتاب وصل باشد. در غیر این صورت دریافت موجودی فقط از کانال پایانه فروشگاهی نصب شده توسط‌‌ همان بانک یا شرکت ارائه کننده خدمات پرداخت الکترونیک مقدور خواهد بود.نیز می‌تواند موجودی حساب دارنده کارت را اطلاع رسانی نماید. (برای این کار به خود کارت بانکی و رمز اول کارت بانکی نیاز است).

۴. اعلام موجودی با استفاده از تلفن:
راهنمای کامل چگونگی اعلام موجودی از طریق تلفن و لیست شماره تلفنبانک همه بانک‌ها را می‌توانید از صفحه «اعلام موجودی تلفنی» در سایت راه پرداخت مشاهده کنید. علاوه بر اعلام موجودی، در صفحه اعلام موجودی تلفنی راه پرداخت اطلاعاتی از قبیل داشتن امکان انتقال وجه تلفنی و پرداخت قبوض تلفنی همه بانک‌ها نیز مشخص شده است. (در این روش، به شماره ۱۶ رقمی کارت، رمز دوم یا رمز تلفن بانک و در بعضی موارد کد CVV2 نیاز دارید).

۵. اعلام موجودی با استفاده از تلفن همراه (اپلیکیشن‌های پرداخت و همراه‌بانک‌ها):
این روزها همه از تلفن همراه استفاده می‌کنند. یکی از ساده‌ترین راه‌های دریافت موجودی، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت و همراه‌بانک‌ها است. با نصب هر یک از اپلیکیشن‌های پرداخت و یا همراه‌بانک‌ها می‌توانید علاوه بر اعلام موجودی از خدمات مختلف دیگر این اپلیکیشن‌ها نیز بهره ببرید.

۶. اعلام موجودی با استفاده از اینترنت:
در حال حاضر همه بانک‌های کشور، علاوه بر بسترهای معرفی شده در موارد قبلی، خدمات بانکی را روی اینترنت نیز ارائه می‌کنند. معمولا همه خدماتی که در شعبه ارائه می‌شود، در وب سایت یا اصطلاحا اینترنت بانک مورد نظر، ارائه می‌شود. به عنوان مثال، کاربر می‌تواند با مراجعه به بانک، امکان استفاده از اینترنت را برای خدمات تعریف شده، فعال کند. کاربر می‌تواند با استفاده از وب سایت معرفی شده توسط بانک، وارد اینترنت بانک شده و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کند. (اطلاعات مورد نیاز در این شیوه برای بانک‌های مختلف، متفاوت است. در این شیوه، در برخی بانک‌ها به شماره ۱۲ رقمی کارت، کد CVV2، تاریخ انقضای کارت و رمز دوم نیاز دارید و در برخی دیگر از بانک‌ها به شناسه کاربر و رمز ورود به اینترنت بانک نیاز دارید).

در صفحه "انتقال وجه کارت به کارت از طریق اینترنت" شما می‌توانید لینک صفحات خدمات اینترنتی بانک‌ها و موسسات مالی را مشاهده نمائید. (کلیک کنید)

۷. یک راه ساده و سریع برای دریافت موجودی حساب:
اگر هنوز کارتان راه نیافتاده است و به دنبال راه بهتر و سریعتری برای دریافت موجودی حساب کارتتان هستید می‌توانید با گرفتن شماره یکی از کدهای USSD (*عدد#) به راحتی بدون هیچ هزینه و بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزاری با موبایلتان موجودی حساب بگیرید. برای دریافت موجودی و مانده حساب کارت خود با استفاده از *عدد# شما به شماره کارت، رمز دوم کارت و در بعضی موارد کدد CVV2 نیاز دارید.

در صفحه "لیست تمام کدهای ussd بانک‌ها" شما می‌توانید لیست تمام کدهای ussd بانک‌ها و موسسات مالی را مشاهده نمائید. (کلیک کنید)

► 4 دلیل برای آنکه نباید حرف دلالان برای افزایش بیش از پیش نرخ دلار را باور کرد
تصویب طرح تاسیس «بانک توسعه ایران» ◄

مطالب مرتبط