قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
جمعه ، 14 دی 1397 ، 13:38

 

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حالی که ارزش سهام در بازارهای آسیایی پس از اعلام دور جدید مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین اندکی ترمیم شده است، قیمت طلا امروز پس از رسیدن به بالاترین رقم 6 ماه و نیم اخیر، کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1294 دلار و 90 سنت رسید. در اوایل امروز قیمت هر اونس طلا به رقم 1298 دلار و 42 سنت رسید که از اواسط ماه ژوئن تاکنون بی سابقه بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با حدود 0.1 درصد افزایش به 1296 دلار و 50 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا در اوایل امروز دمت کوتاهی تا بالای 1300 دلار رسید.


وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای اعلام کرد، یک تیم کاری به سرپرستی جفری گریش، معاون نماینده تجاری آمریکا به منظور «مذاکرات مثبت و سازنده» با همتایان چینی خود به پکن سفر خواهد کرد.

واندانا بهارتی، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «خبرهای مربوط به مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین هم برای آمریکا و هم برای چین خوب است زیرا تنش های تجاری تاثیر بدی بر تمام شاخص های اقتصادی دو کشور گذاشته است.»

به دنبال انتشار اخبار خوش بینانه از مذاکرات تجاری میان دو غول اقتصاد جهان، ارزش سهام در بورس های آسیایی اندکی تقویت شد، اما نگرانی ها از بروز رکود اقتصادی همچنان بر بازار سایه افکنده است.

سرمایه گذاران در حال حاضر به دنبال سرنخ هایی از روند افزایش نرخ بهره هستند که ممکن است از مذاکرات روز جمعه میان جرومی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا و دو رئیس قبلی این بانک یعنی جانت یلن و بن برنانکه به دست بیاید.

قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود.

► نرخ بیکاری جوانان به ۲۷ درصد رسید/ رشد ۳ درصدی بیکاران تحصیلکرده
پوشاک، رتبه نخست قاچاق کشور ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 344 مهمان آنلاین داریم